• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Logolink OP VVV hor barva cz

Výtvarná soutěž "Srdce s láskou darované"

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

Výtvarná soutěž Srdce s láskou darované probíhala od září 2018 do ledna 2019. Děvčata ze třídy 4. B se této soutěže, v rámci výtvarné výchovy zúčastnily. Zde je jejich výtvarná práce, pro kterou můžete do března hlasovat na:

http://srdce.age-management.cz/soutezni-prace-2018?search=porubsk%C3%A1

http://srdce.age-management.cz/soutezni-prace-2018/detail/176?search=porubsk%C3%A1

Srdce pro Krevní centrum a jejich dárce krve

Jsme holky ze třídy 4. B Základní školy Porubská 832 v Ostravě – Porubě. Rády vyrábíme a tvoříme. Rozhodly jsme se věnovat naše srdce Krevnímu centru FN Ostrava. Volba zprvu nebyla jednotná, měly jsme každá někoho, kdo by si naši pozornost zasloužil. Nakonec jsme se rozhodly pro Krevní centrum. Naši rodiče a známí krev dávají pravidelně a víme, jak je potřebná. Je to jediná věc/tekutina, kterou neumí naše věda nahradit nebo vyrobit. Každá kapka krve pomáhá denně při operacích nebo akutních záchranách života. Jeden špatný manévr - a z rodinného výletu, či cesty domů, může být tragédie, při které se záchranáři a lékaři bez krve neobejdou. Stačí si večer poslechnout s rodiči zprávy a vidíme i slyšíme, kde všude krev našich dárců pomohla. Krev potřebují lidé, kteří jsou vážně nemocní, např. rakovinou, onemocněním ledvin, apod.

Naši velkou kapku jsme vytvořily z lepenky a sololitu. Boční strany jsou z dřevěných proužků dřeva, a to proto, aby vše bylo pevné. Do vnitřní části kapky jsme umístily s láskou vyrobené šuplíčky a opatřily úchytkou ve tvaru srdíčka. Celou kapku a šuplíčky jsme pojaly jako skříňku s různými krevními skupinami. Do připravených šuplíčků jsme vložily různé dárky pro dárce, jako například smaltované lžičky, přívěsky a klíčenky, atd. Takovýchto překvapení a radostí s láskou vyrobených a darovaných jsme vytvořily přes dvě stovky.

Cesta sněhem zavátou Hlavní třídou nám nevadila. Hrdě jsme nesly naši kapku. I když se nám Natálka díky vločkám a jejich hře s rozpuštěnými barvami kapky přibarvila do růžova, i tak bylo pořád veselo. Cesta tam i zpět byla plná úsměvů a my se bavily od srdce. Pořádně jsme si to s naší kapkou užily.

Při samotném předání bylo na Krevním centru živo. Nikdo netušil, kdo jsme a co přinášíme. Po předání kapky pracovníkům centra a dárcům byli všichni obdarováni. Vybírali naše dárečky z lásky z šuplíčků a v místnosti bylo najednou plno radosti, upřímnosti, dobroty a hřejivé lásky.  

„Děkujeme za včerejší nádhernou akci – předávání kapky krve s dárečky pro naše dárce krve. Spolupráce s žáky ZŠ Porubská 832 je nádherná. Děvčátka to měla velmi krásně připravené, sólo na trubku a báseň, která byla připravená pro tuto akci, byly super. Děkujeme, děkujeme, děkujeme. Dárcovství krve je bezplatné a dobrovolné a dárci na Krevním centru FN Ostrava jsou opravdu hrdinové. Jsme poctěni, že si děti za projekt „Srdce s láskou darované" vybraly naše pracoviště, a tím našim dárcům vyjádřili úctu, kterou si právem zaslouží. Děkujeme. Kolektiv KC FN Ostrava.“                                     
Naděžda Kalužová

Holky ze třídy 4. B a Mgr. Andrea Mičíková

foto

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 59

Včerejší návštěvy 130

Návštěvy tento měsíc: 4209

Celkový počet návštěv: 163547