Čokoládová vařečka

V prostorách Střední školy společného stravování v Ostravě- Krakovské ulici se konala ve středu 4. února soutěž o „Čokoládovou vařečku 2015“. Na základě výběru bylo do finále zapsáno 30 žákyň a žáků z 11 základních škol města Ostravy, kteří odevzdali své recepty, s kterými se hodlali utkat již v 17. ročníku gastronomické soutěže O Čokoládovou vařečku 2015 a další věcné ceny.

Soutěžící v časovém limitu 25 minut museli připravit tři porce teplého pokrmu s přílohou. Porota hodnotila celkový vzhled, chuťové vlastnosti, zručnost a dodržení technologických postupů, dodržení časového limitu, nápaditost či originalitu pokrmu a hygienu při práci.
Naši školu ZŠ Porubská 832 reprezentovali 3 žáci ze třídy 9. B pod vedením p. uč. Marie Havránkové, kteří se umístili na krásných místech.

Žákyně Lucie Friedecká se svým receptem na "Masové kuličky se speciální bramborovou kaší" se umístila na 12 místě.
Žákyně Aneta Jančová s "Tagliatelle na jarní zelenince" na místě 14.
Žák Michal Luzar s "Placičkami z mletého masa se zeleninovým srdcem" se umístil také na místě 14.

Za svou práci byli žáci odměněni mnoha dárky a osvěženi výborným pohoštěním, takže po soutěži odcházeli nadšeni z příjemně stráveného dopoledne.

M. Havránková

Čokoládová vařečka