• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Logolink OP VVV hor barva cz
×

Varování

Nepodařilo se nahrát XML soubor
Premature end of data in tag item line 2
Premature end of data in tag channel line 2
Premature end of data in tag results line 2
Premature end of data in tag query line 2

Výtvarná soutěž

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

Výtvarná soutěž
Moje místo v dnešním světě / Dětské mapy BARBARY PETCHENIK

Národní kolo umělecko‐kartografické soutěže Dětská mapa světa pořádala Kartografická společnost České republiky ve spolupráci s Katedrou geoinformatiky Univerzity Palackého v Olomouci. Téma pro období 2013–2015 je Moje místo v dnešním světě. Cena Barbary Petchenik byla založena Mezinárodní kartografickou asociací ICA v roce 1993 jako památka na Barbaru Petchenik, bývalou viceprezidentku ICA a kartografku, která se po celý život zabývala mapami ve vztahu k dětem. Cílem Ceny je zlepšit tvůrčí představivost dětí o světě. Cena je udělována každé 2 roky na konferenci ICA.

Hodnocena byla srozumitelnost tématiky, kartografický obsah a kvalita provedení s celkovou estetickou hodnotou. Do soutěže se zapojilo přes sedm stovek účastníků z řad jednotlivců i prostřednictvím mateřských, základních a středních škol. Letošního ročníku se zúčastnilo více než šest desítek škol.
Žáci 3. B a 3. C naší školy soutěžili v kategorii B 6 -8 let. Do této kategorie bylo zasláno celkem 178 prací z ČR.
Byli jsme úspěšní!

Vybraná a oceněná díla do 10 místa budou odeslána do mezinárodního kola soutěže a vystavena v rámci Mezinárodní kartografické konference v Rio de Janeiro, Brazílie. Obrázky budou vystavovány také v průběhu 21. kartografické konference v Lednici a při dalších příležitostech u akcí pořádaných Kartografickou společností České republiky.

Více informací na webu: http://geoinformatics.upol.cz/mapa_roku/barbara
Vítězům gratuluji!

 1
5. místo - Eliška Anna Makyčová, Jan Chládek, Julie Vilkošová

2
10. místo - Zuzana Křižáková, Sebastian Cigánek

Výtvarná soutěž
Výtvarná soutěž
Výtvarná soutěž

A. Mičíková

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Aktuální počasí

Ostrava

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 175

Včerejší návštěvy 82

Návštěvy tento měsíc: 4630

Celkový počet návštěv: 153008