• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Logolink OP VVV hor barva cz
×

Varování

Nepodařilo se nahrát XML soubor
Premature end of data in tag item line 2
Premature end of data in tag channel line 2
Premature end of data in tag results line 2
Premature end of data in tag query line 2

Výtvarná soutěž

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

Výtvarná soutěž
Moje místo v dnešním světě / Dětské mapy BARBARY PETCHENIK

Národní kolo umělecko‐kartografické soutěže Dětská mapa světa pořádala Kartografická společnost České republiky ve spolupráci s Katedrou geoinformatiky Univerzity Palackého v Olomouci. Téma pro období 2013–2015 je Moje místo v dnešním světě. Cena Barbary Petchenik byla založena Mezinárodní kartografickou asociací ICA v roce 1993 jako památka na Barbaru Petchenik, bývalou viceprezidentku ICA a kartografku, která se po celý život zabývala mapami ve vztahu k dětem. Cílem Ceny je zlepšit tvůrčí představivost dětí o světě. Cena je udělována každé 2 roky na konferenci ICA.

Hodnocena byla srozumitelnost tématiky, kartografický obsah a kvalita provedení s celkovou estetickou hodnotou. Do soutěže se zapojilo přes sedm stovek účastníků z řad jednotlivců i prostřednictvím mateřských, základních a středních škol. Letošního ročníku se zúčastnilo více než šest desítek škol.
Žáci 3. B a 3. C naší školy soutěžili v kategorii B 6 -8 let. Do této kategorie bylo zasláno celkem 178 prací z ČR.
Byli jsme úspěšní!

Vybraná a oceněná díla do 10 místa budou odeslána do mezinárodního kola soutěže a vystavena v rámci Mezinárodní kartografické konference v Rio de Janeiro, Brazílie. Obrázky budou vystavovány také v průběhu 21. kartografické konference v Lednici a při dalších příležitostech u akcí pořádaných Kartografickou společností České republiky.

Více informací na webu: http://geoinformatics.upol.cz/mapa_roku/barbara
Vítězům gratuluji!

 1
5. místo - Eliška Anna Makyčová, Jan Chládek, Julie Vilkošová

2
10. místo - Zuzana Křižáková, Sebastian Cigánek

Výtvarná soutěž
Výtvarná soutěž
Výtvarná soutěž

A. Mičíková

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Aktuální počasí

Ostrava

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 0

Včerejší návštěvy 73

Návštěvy tento měsíc: 1757

Celkový počet návštěv: 126055