Svět techniky očima dětí

Žáci z 6.C se za školu zapojili do jedinečného projektu Svět techniky očima dětí.
Tento výstavní a zároveň soutěžní projekt je určen všem žákům mateřských, základních a základních uměleckých škol, jejichž zřizovatelem je Statutární město Ostrava. Jeho hlavním cílem je propojit školské instituce s naším moderním interaktivním a vzdělávacím centrem. Svět techniky, nacházející se v Dolní oblasti Vítkovic, nabízí jedinečnou možnost kombinace hry a aktivního vyžití s moderními vzdělávacími metodami.

Každému zúčastněnému dá možnost ukázat své tvůrčí schopnosti, seberealizovat se, popustit uzdu své fantazii.
Žáci navštívili budovy Světa techniky v rámci pracovního vyučování s paní učitelkou Krahulovou. Na základě svých prožitků z návštěvy Světa techniky v hodinách výtvarné výchovy mohli žáci malovat či jinak kreativně ztvárnit celou industriální oblast, budovy Světa techniky nebo jen jejich oblíbené exponáty. Fantazii se meze nekladly. Bylo možné tvořit jednotlivě či ve skupinách, používat při tom různé techniky, jako např. kreslení, malování, atp.
V květnu a červnu 2015 se tak stanou součástí rozsáhlé soutěžní výstavy. Fotodokumentaci dodala Sára Bernovská.

H.Krahulová, A.Mičíková

Svět techniky očima dětí