• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Logolink OP VVV hor barva cz
×

Varování

Nepodařilo se nahrát XML soubor
Premature end of data in tag item line 2
Premature end of data in tag channel line 2
Premature end of data in tag results line 2
Premature end of data in tag query line 2

Najdi NEJ strom!

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

V rámci předmětu Příroda kolem nás se vydali žáci 7.A do údolí Plesenského potoka hledat největší strom . Zapojili se tím do soutěže Najdi NEJ strom, který vyhlásilo SVČ Ostrava - Zábřeh ve spolupráci s Ekocentrem ČSOP Ostrava. Ke splnění úkolu bylo potřeba najít v Ostravě strom s dostatečně objemným kmenem, určit obvod kmene, nalézt jeho souřadnice GPS a vyplnit údaje o poloze a stavu stromu.

Pracovníci SVČ posléze vyhodnotí vyplněné karty stromů jednotlivých nálezců a největší stromy různých druhů navrhnou Magistrátu města Ostravy, odboru životního prostředí k označení Památný strom. Námi nalezený exemplář dubu letního se nachází v těsné blízkosti hájenky u Plesenského potoka. Ve výšce 130 cm je obvod jeho kmene úctyhodných 490 cm a podle doporučovaných výpočtů (obvod kmene:2,5) je přibližně 200 let starý. Třeba budeme mít štěstí a náš dub bude vybrán jako vítězný.

V průběhu vycházky žáci viděli i některé živočichy a kvetoucí lesní byliny a užili si pobyt v jarní přírodě.

H. Reichová

Najdi NEJ strom!
Najdi NEJ strom!
Najdi NEJ strom!
Najdi NEJ strom!

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Aktuální počasí

Ostrava

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 81

Včerejší návštěvy 173

Návštěvy tento měsíc: 4454

Celkový počet návštěv: 152832