• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Logolink OP VVV hor barva cz
×

Varování

Nepodařilo se nahrát XML soubor
Premature end of data in tag item line 2
Premature end of data in tag channel line 2
Premature end of data in tag results line 2
Premature end of data in tag query line 2

Exkurze - Osvětim a Krakow

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

... Existují místa na světě, kam se zajedete podívat, abyste se pokochali krásou krajiny nebo určité lokality. Existují ale i místa, kam jedete, abyste si připomněli hořkou minulost, ze které se chcete poučit, a možná se pak i pokusit zabránit, aby se historie opakovala... Takovým místem se stal cíl naší historicko-poznávací exkurze - koncentrační tábor Osvětim-Březinka (Auschwitz - Birkenau) dne 19.5.2015.

Když jsme v pět hodin ráno vyjížděli od naší školy, převládaly v nás pocity nadcházejícího dobrodružství celého dne. Všichni jsme se sešli včas, my i paní učitelky jsme hýřili humorem a k dobré náladě přispívala i velmi milá a usměvavá paní průvodkyně s příjemným panem řidičem našeho autobusu. Před sedmou hodinou, kdy nám paní průvodkyně začala do mikrofonu vyprávět o situaci a podmínkách přežívání lidí v koncentračním táboře v Osvětimi, nám ale pomalu docházel humor. Začali jsme si představovat, jaké hrůzy se odehrávaly za zdmi KT, které jsou z našeho dnešního pohledu stěží pochopitelné... V osm hodin jsme se vypravili na dlouhou, velmi tichou, pietní prohlídku jednotlivých bloků v Osvětimi včetně plynové komory a krematorií. Pak jsme se autobusem přemístili do areálu tábora v Březince. Sluníčko sice vytrvale pálilo - byl velmi hezký den, ale my jsme si v tu chvíli představovali příjezd transportu s lidmi na rampu, selekci, nesnesitelné vedro, hlad, žízeň a bezvýchodnou situaci lidí, kteří právě v těchto místech, kde jsme se nacházeli, stáli, žili, pracovali, nebo vydechli naposledy...
Najednou nám po návratu z prohlídky naše svačiny nachystané maminkami poněkud „zhořkly“, i když jsme se na ně nadmíru těšili.
Černé myšlenky „ vyléčila“ až prohlídka Leteckého muzea v Krakově, kde jsme si prohlédli vše o letectví, modely letadel a hlavně jejich skutečné podoby v areálu muzea - vrtulníky, dopravní letadla, bojové letouny různých historických dob, Migy, protiletadlová děla, letadla pro zemědělství, aj. Mohli jsme si také zahrát na piloty, pochopit některé fyzikální zákony, apod. Odtud jsme pak vyjeli navštívit historické centrum Krakova - Wawel, Barbakan, Hlavní rynek se Sukiennicí, Mariánským kostelem a Kostelem sv. Vojtěcha. Právě zde probíhal i tradiční jarmark s množstvím různých stánků, atrakcí a doprovodných programů.
Určitě to po nás všechny byl velmi pěkný společně strávený den s hlubokým emotivním prožitkem v Osvětimi-Březince.

V. Novotná a L. Zárubová

Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow
Exkurze - Osvětim a Krakow

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Aktuální počasí

Ostrava

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 80

Včerejší návštěvy 85

Návštěvy tento měsíc: 2280

Celkový počet návštěv: 148173