Archimediáda

V pátek 22. 5. se žáci sedmých tříd vydali na okresní kolo nejnižší kategorie Fyzikální olympiády – Archimediády. Poté, co splnili úlohy kola domácího – 4 teoretické a jednu experimentální – testovali své znalosti v učebnách Wichterlova gymnázia v úlohách trochu složitějších. Tentokrát ale pracovali ve dvojicích. Naši školu zastupovaly hned dvě – Filip Klimša s Radimem Viltavským a Lucie Krupicová s Kateřinou Michelle Ptašinskou.

Ačkoli se naši reprezentanti neumístili na prvních třech místech, v konkurenci dalších 12 týmů obstáli a hlavně si vyzkoušeli jaké to je soutěžit i v nesportovních disciplínách. Za úspěšnou účast si odnesli pamětní listy a především zkušenosti. Děkujeme za vzornou reprezentaci a budeme doufat, že všichni čtyři účastníci příští rok postoupí i do okresního kola Fyzikální olympiády.

L. Zárubová

arch