Učíme se podnikat

V letošním školním roce se 8 žáků 7.B třídy zapojilo do projektu „Učíme se podnikat“. Hlavním cílem byla podpora podnikavosti žáků prostřednictvím založení a fungování fiktivních firem. Po dobu 7 měsíců žáci rozvíjeli svou podnikavost, tvořivost, schopnost plánovat i řídit. Velkým přínosem byla i nutnost vzájemné spolupráce. Motivací byl závěrečný veletrh, který se konal ve Stříteži u Jihlavy, kde žáci svou firmu prezentovali před dalšími soutěžícími z 22 škol Moravskoslezského kraje a kraje Vysočina.

Naším cílem bylo přinést na trh výrobek, který nejen udělá radost, a to jak malým, tak i velkým, ale navíc provoní celý byt. Právě proto jsme se rozhodli vyrábět tradiční medové perníčky. Žáci se také seznámili s teorií základů podnikání, vytvořili vlastní logo, slogan, vizitky i jmenovky.Byla to velmi dobrá zkušenost nejen pro mne, ale i pro samotné žáky. Je zřejmé, že teorie, kterou jsme se celou dobu prokousávali, nám utkví v paměti jen okrajově, ale na druhou stranu děti poznaly, že podnikání není o okamžitém zisku peněz, ale o velkém úsilí a odhodlání vést firmu tak, aby naopak nebyla prodělečná a postupem času se stala úspěšnou.

Mgr. Eva Černochová

Učíme se podnikat