Adaptační pobyt 6.A

Koncem září strávil třídní kolektiv 6.A příjemný týden v kraji břidlice a řeky Moravice v Jánských Koupelích na Vítkovsku. Počasí bylo příznivé, nálada výborná, a aktivity přepestré. Hned první den měly děti kratší procházku přerušovanou hrami po břidličné stezce do vesničky Zálužné. Večer byl na programu vědomostní kvíz na téma těžba břidlice v místním kraji, založený na informacích, které si děti vyčetly na informačních tabulích v průběhu stezky. Úterý se neslo v duchu přísloví „líná huba –holé neštěstí“, nebo taky „kdo nemá v hlavě, má v nohách“. Děti sbíraly přísloví, rozesetá v blízkém okolí, přitom si zaběhaly, zahrály pantomimu a zauvažovaly nad tím, co to či ono přísloví znamená. Stezka odvahy v podvečer ukázala, kdo „má v kalhotách“ a kdo „je Jura“.

Středa byla zlatým hřebem programu – lezecký výcvik na blízkých Kružberských skalách, jištěný hasičským sborem z Ostravy – Poruby a návrat malebným údolím Moravice se zastávkou na renovovaném Davidově mlýně.
Ve čtvrtek se líbila odpolední táborová hra „Den Trifidů“, inspirovaná stejnojmenným sci-fi románem, ve které děti musely spolupracovat v týmech za ztížených podmínek.
Jako třídní učitelka bych ráda pochválila děti 6.A za jejich nadšení pro věc, kamarádství, nebojácnost. Věřím, že po tomto pobytu se známe zase o něco lépe a na společné, příjemné chvíle budeme rádi vzpomínat.

V. Šušková

xx