• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Logolink OP VVV hor barva cz
×

Varování

Nepodařilo se nahrát XML soubor
Premature end of data in tag item line 2
Premature end of data in tag channel line 2
Premature end of data in tag results line 2
Premature end of data in tag query line 2

Škola v přírodě 5.B

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

Den první za námi. Ne vše proběhlo úplně bez problémů. Děti jsou v pořádku a doufám, že i dost unavení. Odpoledne proběhla environmentální výchova skoro až do večeře. Po večeři jsme měli svůj program a teď už se děti chystají spát. Dnes nám celý den propršelo. Nicméně výuka probíhala podle plánu. Děti se seznámily s průběhem a výsledkem fotosyntézy a zopakovali si přínos lesa pro život. Celý den probíhal víceméně v pořádku.

Dne 17.11. měli děti environmentální výuku zaměřenou na fotosyntézu a les. V rámci vlastního programu jsme hráli vědomostní hru Riskuj a večer ještě podnikli Stezku odvahy. Přes veškeré mé strachy a obavy vše proběhlo v pořádku a všechny děti prošly stezkou ve zdraví a bez úhony. Zážitků bylo hromada a únava se dostavila dříve než jindy. V půl desáté už bylo ticho a v deset spali i ti nejotrlejší. Dnes jsme se věnovali obyvatelům lesa a recyklaci. Bohužel nás taky zastihl déšť. Přesto děti v lese stavěly domečky z přírodnin a odpoledne hledaly značky po lese. Odpolední výuka pak proběhla už v učebně, kde děti vyráběly mapy s koloběhem recyklace jednotlivých surovin: papír, sklo, plasty. Z vlastního odpadu pak vyráběly v rámci repoužívání nějaká zvířátka. Večer nás čeká ještě Pyžamová diskotéka a věřím, že potom budou všichni naprosto vyčerpaní a další noc proběhne v klidu a tichosti.

19.11. tento den se měl nést v duchu odpočinkového programu a byl věnován vodě. Děti tak zjistily například kolik vody je v půdě, ale i kolik vody tvoří jejich tělo. V odpoledním bloku jsme se pak vydali hledat studánky v okolí. Došli jsme ke dvěma. Před večeří jsme stihli ještě soutěž o Slavíka 5.B a po večeři jsme měli Pyžamovou party, která byla současně oslavou narozenin třech žaček: Máji, Amálky a Lucky Ř. Oslava se moc povedla a všichni se dobře bavili.

Dne 21.11.nás měl ten nahoře skutečně rád a ušetřil nás deště. Což bylo vzhledem k plánovanému výletu opravdu dobře. Vydali jsme se s lektory pěšky do Karlovy Studánky vzdálené asi 7,5 km. Děti byly moc šikovné a nikdo nijak nereptal, ani nezaostával. V dobré náladě jsme dorazili až do cíle naší cesty a prohlédli si kouzelné lázeňské městečko. S dětmi jsme se stavili podívat k vodopádu, ochutnali jsme zdejší minerální pramen a nakoupili nějaké ty suvenýry na památku či jako dárek pro rodiče. Zašli jsme také do lázeňského domu na nějakou tu sladkou dobrotu a po nákupu lázeňských oplatků jsme se vydali opět zpět do Malé Morávky. Všechno proběhlo v pořádku a bez jediného úrazu. Děti jsou krásně znavené a už se sami ptaly, jestli by nemohla být večerka dříve, že už by šly spát. Zítra nás čeká opět environmentální výuka, ale prý v poněkud odpočinkovějším duchu.

P. Řehová

foto

 

 

 

 

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Aktuální počasí

Ostrava

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 71

Včerejší návštěvy 180

Návštěvy tento měsíc: 2488

Celkový počet návštěv: 145721