• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Logolink OP VVV hor barva cz

Škola v přírodě 5.A - druhý týden

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

Pozdravy ze školy v přírodě!
Školu v přírodě si žáci 5.A pořádně užívají. Každý den si krom učení dopřávají i krásnou přírodu Jeseníků a teorii z enviromentální výchovy si zkoušejí i v praxi – na louce, v lese, prostě kde se dá. Sobotní den byl ve znamení vody, děti zkoumaly, která půda propouští vodu lépe, hledaly studánky, dozvěděly se o významu vody.

Po výborné večeři přišly na řadu naučné hry – jako třeba molekuly, evoluce, k odlehčení zábavy přispěla i židličkovaná a McDonald´s. Ale nebojte se – na hranolkách jsme nebyli. Večer si kluci užili turnaj ve stolním tenise s kluky ze ZŠ Šoupalova a děvčata pro změnu fandila svým favoritům ve Stardance. Po večerce jsme únavou padli do postelí a těšili se na nedělní program.

Pozdravy z Malé Morávky – den sedmý
V neděli jsme si trochu odpočali od učení a hned po snídani jsem se vydali na vycházku okolím Malé Morávky. Vyšlápli jsme na kopec ke kapličce, kde jsme si užili nádherné výhledy, pak jsme pokračovali do Schindlerovy stodoly, v níž bylo vybavení ze starších dob – staré zemědělské pomůcky, školní vybavení…. Poté jsme pokračovali lesními cestičkami a loukami na vyhlídku a zpátky do hotelu. Únava na nás nebyla znát, a tak jsme ještě před večeří hráli několik stmelovacích her – přelézali jsme pavučinu, přenášeli jsme spolužáky, kreslili jsme poslepu. Po vydatné večeři už následovala velká diskotéka, kde jsme tančili se spolužáky z béčka a ze ZŠ Šoupalova. Rozbalili jsme to na Macarenu, Gangam style a zakončili to nádherným ploužákem Ty a já. Pak už jsme vyčerpaně padli do postelí.

Den osmý – pondělí 23. 11. – V pondělí jsme se vydali na kopec zahrát si hru na Fenky a plže. Ano, slyšíte správně  nejprve to trochu skřípalo a fenci rychle umírali, ale pak se nám hra začala dařit a přežívají dodnes! Po dopoledním učení se stalo to nejlepší, co mohlo – začal padat sníh!!! Děti byly nadšené a u oběda nebylo slyšet jiné slovo. Rozhodli jsme se jim trošku zpestřit program a po odpoledních aktivitách, které proběhly v přírodě, jsme vytáhli lopaty a igelitové tašky a vydali se na nedalekou sjezdovku., kde jsme užívali první letošní zimy. Jak – to můžete vidět na fotkách. Následovala výborná večeře a večerní lopatování. Po tomto nevšedním zážitku už děti padly unavené do postelí a až do rána o nich nebylo slyšet…

V úterý vysvitlo sluníčko a nastal úžasný zimní den. Není divu, že jsme v učebně moc dlouho nevydrželi a po svačince jsme opět popadli své sjezdařské nástroje a vydali se na svah. Tam jsme si krom lopatování užili i koulovačku, válení učitelek ve sněhu a super dopoledne jsme zakončili hrou na jeleny a vlky. Po výborném obědě jsme dodělali draky, a protože jsme se ten den učili o atmosféře Země, hned jsme je popadli a vydali se na kopec. Většina z nás pouštěla draka ve sněhu poprvé a opravdu létali! Večer jsme měli kino spolu s dalšími třídami a mohli jsme si tak dopřát odpočinek s balíčkem chipsů.

Ve středu 25. 11. se nejprve děti vydaly do nedalekého lesa hledat mlýnky na potůčku. Po chvilce hledání je objevily, ale ke smutku všech byly mlýnky zamrzlé a netočily se. Děti je ale plně chápaly, protože pěkný mráz byl všude okolo. Po odpoledním učebním bloku, kdy se žáci přiučili něco o lese a myslivcích, přišel na večerní besedu myslivec skutečný a donesl dokonce několikery rohy i parohy, lebky zvířat, prasečí zuby…. Děti výklad s nadšením poslouchaly, a i když byly v učebně najednou 3 třídy, bylo by slyšet spadnout špendlík, jaké tam bylo ticho. Za odměnu mohly slyšet troubení jelenů při říji i výstražné ťukání zubů divokého prasete. Večer se ještě hrály hry – Severní pól, tančilo se se zábavnými rekvizitami a předposlední večer se skvěle zakončil. Po večerce všichni rychle usnuli.

L. Vyparinová

foto

 

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 14

Včerejší návštěvy 30

Návštěvy tento měsíc: 426

Celkový počet návštěv: 167102