• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Logolink OP VVV hor barva cz
×

Varování

Nepodařilo se nahrát XML soubor
Premature end of data in tag item line 2
Premature end of data in tag channel line 2
Premature end of data in tag results line 2
Premature end of data in tag query line 2

Škola v přírodě 5.A - druhý týden

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

Pozdravy ze školy v přírodě!
Školu v přírodě si žáci 5.A pořádně užívají. Každý den si krom učení dopřávají i krásnou přírodu Jeseníků a teorii z enviromentální výchovy si zkoušejí i v praxi – na louce, v lese, prostě kde se dá. Sobotní den byl ve znamení vody, děti zkoumaly, která půda propouští vodu lépe, hledaly studánky, dozvěděly se o významu vody.

Po výborné večeři přišly na řadu naučné hry – jako třeba molekuly, evoluce, k odlehčení zábavy přispěla i židličkovaná a McDonald´s. Ale nebojte se – na hranolkách jsme nebyli. Večer si kluci užili turnaj ve stolním tenise s kluky ze ZŠ Šoupalova a děvčata pro změnu fandila svým favoritům ve Stardance. Po večerce jsme únavou padli do postelí a těšili se na nedělní program.

Pozdravy z Malé Morávky – den sedmý
V neděli jsme si trochu odpočali od učení a hned po snídani jsem se vydali na vycházku okolím Malé Morávky. Vyšlápli jsme na kopec ke kapličce, kde jsme si užili nádherné výhledy, pak jsme pokračovali do Schindlerovy stodoly, v níž bylo vybavení ze starších dob – staré zemědělské pomůcky, školní vybavení…. Poté jsme pokračovali lesními cestičkami a loukami na vyhlídku a zpátky do hotelu. Únava na nás nebyla znát, a tak jsme ještě před večeří hráli několik stmelovacích her – přelézali jsme pavučinu, přenášeli jsme spolužáky, kreslili jsme poslepu. Po vydatné večeři už následovala velká diskotéka, kde jsme tančili se spolužáky z béčka a ze ZŠ Šoupalova. Rozbalili jsme to na Macarenu, Gangam style a zakončili to nádherným ploužákem Ty a já. Pak už jsme vyčerpaně padli do postelí.

Den osmý – pondělí 23. 11. – V pondělí jsme se vydali na kopec zahrát si hru na Fenky a plže. Ano, slyšíte správně  nejprve to trochu skřípalo a fenci rychle umírali, ale pak se nám hra začala dařit a přežívají dodnes! Po dopoledním učení se stalo to nejlepší, co mohlo – začal padat sníh!!! Děti byly nadšené a u oběda nebylo slyšet jiné slovo. Rozhodli jsme se jim trošku zpestřit program a po odpoledních aktivitách, které proběhly v přírodě, jsme vytáhli lopaty a igelitové tašky a vydali se na nedalekou sjezdovku., kde jsme užívali první letošní zimy. Jak – to můžete vidět na fotkách. Následovala výborná večeře a večerní lopatování. Po tomto nevšedním zážitku už děti padly unavené do postelí a až do rána o nich nebylo slyšet…

V úterý vysvitlo sluníčko a nastal úžasný zimní den. Není divu, že jsme v učebně moc dlouho nevydrželi a po svačince jsme opět popadli své sjezdařské nástroje a vydali se na svah. Tam jsme si krom lopatování užili i koulovačku, válení učitelek ve sněhu a super dopoledne jsme zakončili hrou na jeleny a vlky. Po výborném obědě jsme dodělali draky, a protože jsme se ten den učili o atmosféře Země, hned jsme je popadli a vydali se na kopec. Většina z nás pouštěla draka ve sněhu poprvé a opravdu létali! Večer jsme měli kino spolu s dalšími třídami a mohli jsme si tak dopřát odpočinek s balíčkem chipsů.

Ve středu 25. 11. se nejprve děti vydaly do nedalekého lesa hledat mlýnky na potůčku. Po chvilce hledání je objevily, ale ke smutku všech byly mlýnky zamrzlé a netočily se. Děti je ale plně chápaly, protože pěkný mráz byl všude okolo. Po odpoledním učebním bloku, kdy se žáci přiučili něco o lese a myslivcích, přišel na večerní besedu myslivec skutečný a donesl dokonce několikery rohy i parohy, lebky zvířat, prasečí zuby…. Děti výklad s nadšením poslouchaly, a i když byly v učebně najednou 3 třídy, bylo by slyšet spadnout špendlík, jaké tam bylo ticho. Za odměnu mohly slyšet troubení jelenů při říji i výstražné ťukání zubů divokého prasete. Večer se ještě hrály hry – Severní pól, tančilo se se zábavnými rekvizitami a předposlední večer se skvěle zakončil. Po večerce všichni rychle usnuli.

L. Vyparinová

foto

 

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Aktuální počasí

Ostrava

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 69

Včerejší návštěvy 85

Návštěvy tento měsíc: 2269

Celkový počet návštěv: 148162