Vyhodnocení sběru papíru

Naši žáci zachránili 70 stromů!

I v letošním školním roce se aktivně naše škola zapojila, v rámci projektu Odpaďáček, do sběru starého papíru a použitého rostlinného oleje. Staré noviny, časopisy, reklamní letáky, kartony i knihy nosili na podzim do školy všichni - od nejmenších žáčků až po ty nejstarší žáky. Aktivně se zapojili i někteří učitelé i někteří pracovníci školy.

Žákům se podařilo nasbírat 2960 kg papíru. Což je o 940 kg více než v loňském školním roce. Kromě sběru papíru sbíráme použitý rostlinný olej. Použitý rostlinný olej můžete nosit průběžně až do konce školního roku.

(Dle statistik každá tuna recyklovaného papíru může ušetřit 14 stromů. Naši žáci nanosili za rok a půl 5 tun papíru, takže ušetřili 70 stromů).

výsledky sběru      foto

P. Polášková