• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Logolink OP VVV hor barva cz
×

Varování

Nepodařilo se nahrát XML soubor
Premature end of data in tag item line 2
Premature end of data in tag channel line 2
Premature end of data in tag results line 2
Premature end of data in tag query line 2

Škola v přírodě Svojanov - těšíme se domů

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

Den jedenáctý - čtvrtek
Dnešní dopoledne bylo ve znamení Hledání pokladu, které nám ale ke konci pokazil déšť. Sychravé počasí nás však neodradilo od nalezení sladké odměny.
Večer nás čekala rozlučková diskotéka.
Všichni se těšíme na zítřejší balení a odjezd domů.

foto

Den Desátý – středa
Po vydatné snídani (Matýsek G. = 5 rohlíků) jsme se vydali stavět lesní příbytky.  Počasí dnes bylo nevlídné a v příbytcích teplo nebylo. Vrátili jsme se do hotelu, kde jsme po odpoledním klidu tvořili Svojanovský časopis. Dalším bodem dnešního dne byla soutěž „Svojanov hledá talent“, jejímž přípravám jsme věnovali celé zbývající odpoledne. Soutěž vypukla úderem 19.hodiny, kdy připravené týmy i jednotlivci předvedli svá vystoupení. Svojanovským talentem se stal Max Holšan z 2.A, který svým tanečním vystoupením okouzlil nejen děti, ale i porotu.

 

Den devátý – úterý
Úterní ráno děvčata zahájily deskovou hrou a omalovánkami zakoupenými při včerejším výletu.
Během dopolední vycházky na dětské hřiště do Maletína děti plnily kvízové otázky týkající se včerejšího výletu. Po krátké přestávce na dětském hřišti jsme se vydali na oběd. Poslední prověrkou pozorností dětí z výletu byly kresby rozhledny Pastýřka. Odpoledne bylo věnováno rychlostním a vytrvalostním hrám v terénu.

Den osmý (pondělí) 2.A
Dnes po snídani jsme se vydali na celodenní výlet. Po vyšplhání sjezdovky a zdolání vzdálenosti asi 3 km jsme došli na autobusovou zastávku v Žipotíně.  Místní autobus nás dovezl do města Moravská Třebová. Od tama jsme pokračovali na blízkou rozhlednu Pastýřka. Po cestě jsme navštívili novější dílo města Bránu času. Cestu zpátky si děti zpříjemnily nákupy. Do hotelu jsme dorazili vyhladovělí a večeře všem chutnala. Dnešní výlet se nám opravdu moc líbil.

 

Neděle: 2.A

Dnešní deštivé ráno nás zaskočilo, a proto jsme zůstali v hotelu. Děti se věnovaly sázení řeřichy a zvířatům našich lesů. Úkolem bylo vytvořit zvířecí monstrum. Během odpoledního klidu vysvitlo sluníčko, které nás vylákalo ven. Rychlostní a vědomostní hry v terénu jsme proložili kopanou. Po svačině nás ještě čekala hra „Na horníky“, jejíž podstatou bylo sbírání vršků-kamenů různých hodnot. K večeři jsme se vrátili až za šera a těšili se na večerní Valentýnský karneval.

Den šestý

Dnes po ranní hygieně a následné snídani jsme se vydali na úžasnou akci s názvem Po stopách lišky. Děti postupovaly po daných indiciích lesem a dýchaly čerstvý vzduch. Po cca 6 km a poslední indicii se jim podařilo najít poklad a sladkou odměnu si sníst. Během odpoledního klidu nám svým příjezdem a návštěvou udělala velikou radost naše paní vychovatelka Milena Jedličková. Dnešní odpolední program byl ve znamení šišek. Po posilnění svačinou jsme se věnovali stavbě větrné elektrárny.

Den pátý

Dnes děti podnikly celodenní výlet, jedna skupina se vydala do Moravské Třebové a druhá, větší skupina složená ze dvou tříd se rozhodla prozkoumat širší okolí svého dočasného působiště. Cesta vedla kolem větrné elektrárny a vodního pramene, kde jsme si připomněli blížící se Valentýn. Po návratu do hotelu a pozdním obědě - ušli poctivých 15 kilometrů - zmožení výletníci nepohrdli možností zhlédnout oblíbený film a po večeři si zahráli deskové či karetní hry.

Den čtvrtý

Ve čtvrtek ráno děti zajásaly, neboť při pohledu z okna zjistily, že v noci nasněžilo. Jednalo se sice spíše o sněhový poprašek, ale i ten jim bohatě vystačil na to, aby se během dopolední procházky stačily navzájem zkoulovat či postavit minisněhuláčky. Cílem dnešní cesty 2.B byla větrná elektrárna, kterou si děti měly možnost zblízka prohlédnout, a kde jsme si popovídali o významu obnovitelných zdrojů energie.

Během odpoledního programu se druháčci dozvěděli více o významu stromů pro nás a pro naši planetu, zahráli si nejrůznější deskové hry a večer podnikli krátkou dobrodružnou výpravu s čelovkami.

Téma dne třídy 2.A byla dnes zvířata a ptáci našich lesů. Ranní hra na veverky pokračovala bojovkou o želví vejce. Následovala poznávačka zvířat, která děti velmi bavila. Po posilujícím obědě a následujícím odpočinku nás čekali ptáci našich lesů. Na blízké sjezdovce je děti hledaly a skládaly. Sladkou tečkou dnešního dne byl fotbalový turnaj.

Den třetí
Středeční ráno bylo bohužel zprvu deštivé, a proto první část enviromentálního programu probíhala v zotavovně. Děti měly za úkol v různých částech budovy najít a následně správně poskládat rozstříhané obrázky našich sladkovodních ryb. Poté následovala menší procházka a i odpoledně děti z velké části strávily venku. Hrály různé hry a pak v lese z větví a chvojí budovaly lesní příbytky. Po odpolední svačině ještě zasadily vlastní rostliny a celý den zakončily očekávanou diskotékou.

Den druhý Děti se dnes probudily do krásného slunečného rána a ihned po snídani vyrazily na delší procházku po okolí. Cestou viděly místní kostelík, kdo chtěl, měl možnost koupit si nějakou drobnost v místním obchůdku a po cestě zpátky si výletníci pohráli a vydováděli se na nově zbudovaném hřišti. Odpoledne se děti dozvěděly něco o zpracování odpadu, vyrobily vlastní "kontejnery" na tříděný odpad a po večeři někteří zhlédly film Hotel Transylvánie 2 a jiní (2.A) si daly zákusek v podobě noční procházky lesem s baterkami.

Den první Ráno se všichni natěšení účastníci ŠvP shromáždili před školou a poté, co zamávali svým rodičům, sourozencům a prarodičům vyrazili směr Svojanov. O půl jedenácté jsme dojeli na místo určení - Hotel Svojanov - a děti byly podle rozpisu ubytované do svých pokojů. Po obědě si v odpoledním klidu vybalily věci a pak se vydaly užít si svůj první odpolední program, při kterém si zahrály různé hry a aspoň trochu obhlídly nejbližší okolí. Když nás vítr zahnal zpět do budovy, každá třída pokračovala ve svých aktivitách (seznamovací hry, třídění  odpadu). Děti jsou všechny v pořádku a už se těší na další den.

Zdraví parta ze Svojanova:-)

 

 

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Aktuální počasí

Ostrava

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 164

Včerejší návštěvy 82

Návštěvy tento měsíc: 4619

Celkový počet návštěv: 152997