• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Logolink OP VVV hor barva cz

Projekt "Smyslů zbavení"

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

V rámci výuky proběhl v minulém týdnu ve třídě 5.B projekt s názvem Smyslů zbavení. Kromě toho, že se žáci seznámili se smyslovou soustavou i jednotlivými smyslovými orgány, vyzkoušeli si také, jaké by to bylo o smysly přijít. Žáci pracovali v pěti skupinách. Každá skupina představovala jeden ze smyslů. Během výuky jednotlivých předmětů (ČJ, M, Př, Vv, Pč, Tv) se dozvídali mnoho nového a to hlavně při praktických aktivitách.

Žáci například luštili hmatem Braillovo písmo, pokoušeli se znakovat, seznámili se s optickými iluzemi, hledali skryté obrázky, seznámili se s rekordy ze světa smyslů a dokonce zjistili, jaký vliv má na smysly stav beztíže. V tělesné výchově si pak žáci zkusili, jak těžké je být bez zraku a překonávat každodenní překážky, jako jsou například obyčejné schody či vchod do místnosti. V hodině přírodovědy pak rozlišovali různé pochutiny čichem a praktickým pokusem zjistili rozmístění různých chuťových kanálků na jazyku. Projekt byl ukončen závěrečnou prezentací, při které každá skupina seznámila ostatní se svým smyslem a snažila se vysvětlit, proč je tento smysl pro člověka důležitý. Žáci pochopili význam všech smyslů pro člověka a dokázali se vcítit do handicapovaných spoluobčanů.

P. Řehová

foto

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 14

Včerejší návštěvy 30

Návštěvy tento měsíc: 426

Celkový počet návštěv: 167102