• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Logolink OP VVV hor barva cz
×

Varování

Nepodařilo se nahrát XML soubor
Premature end of data in tag item line 2
Premature end of data in tag channel line 2
Premature end of data in tag results line 2
Premature end of data in tag query line 2

Den Země

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

Tak jako každý rok, i letos se naše škola zapojila do oslav svátku planety Země, našeho úžasného pestrého domova, o který bychom měli pečovat a snažit se, aby zůstal v pořádku a mohl být domovem i pro další generace. Jiný totiž nemáme.
Pro akci pro veřejnost na Hlavní třídě bylo zadáno  téma Život ve tmě a temnotě. Ve stánku naší školy si zájemci mohli velmi  zblízka mikroskopem prohlédnout některé půdní bezobratlé  (hlavně pavouci sklízeli úspěch), pokusit se určit noční motýly na světelné tabuli nebo bloudit v temném myším bludišti. Nejmenší děti skládaly puzzle s krtečkem, prolézt si igelitový plastový tunel bylo lákadlem i pro ty větší.

A jako vlastnoručně vyrobenou upomínku na Den Země si od nás malí návštěvníci  odnášeli  usměvavého papírového netopýrka, kterého se zaručeně nikdo nebál.    

netopyr

V areálu školy proběhl tematický "Ptačí den". Děti se dozvěděly různé zajímavosti ze života opeřenců, mohly vidět živé dravce, soutěžily v přenášení vajíček, určovaly vycpané ptáky. Žáci si vyzkoušeli, jak se asi chodí vodním ptákům s plovacími blanami, zachraňovali poslední vajíčko vzácného druhu a jejich zásluhou přilétly na hřiště i první vlaštovky. Ve vestibulu školy proběhla také tradiční výstavka domácích mazlíčků.
Protože některé disciplíny byly soutěžní, zde je přehled vítězů (vždy za I. a II. stupeň):

Určování vycpanin: 1. A (18), 8.B (16)
Sestavení názvů ptáků : 4.B ( 46 ptáků)
Test ptačích zajímavostí: 1.A (11), 7.B (13)
Hledání kořisti zobákem: 2.A+4.B (5s), 7.B (5s)
Přenášení vajíček: 1.A (4 min 7s), 7.B (4 min 20s)
Nejdelší let vlaštovky: 14,2 m (M. Kešňák 4.B), 24,6 m (M. Olšavský 8.B)

Anketa o nejsympatičtějšího mazlíčka:
1. místo králík od Simony Krištofové 
2. místo králík od Adély a Natálie Krahulových
3. místo králík od Ondřeje Laňky

bobina

H. Reichová

foto

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Aktuální počasí

Ostrava

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 4

Včerejší návštěvy 31

Návštěvy tento měsíc: 1505

Celkový počet návštěv: 140106