• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Logolink OP VVV hor barva cz
×

Varování

Nepodařilo se nahrát XML soubor
Premature end of data in tag item line 2
Premature end of data in tag channel line 2
Premature end of data in tag results line 2
Premature end of data in tag query line 2

Den Země

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

Tak jako každý rok, i letos se naše škola zapojila do oslav svátku planety Země, našeho úžasného pestrého domova, o který bychom měli pečovat a snažit se, aby zůstal v pořádku a mohl být domovem i pro další generace. Jiný totiž nemáme.
Pro akci pro veřejnost na Hlavní třídě bylo zadáno  téma Život ve tmě a temnotě. Ve stánku naší školy si zájemci mohli velmi  zblízka mikroskopem prohlédnout některé půdní bezobratlé  (hlavně pavouci sklízeli úspěch), pokusit se určit noční motýly na světelné tabuli nebo bloudit v temném myším bludišti. Nejmenší děti skládaly puzzle s krtečkem, prolézt si igelitový plastový tunel bylo lákadlem i pro ty větší.

A jako vlastnoručně vyrobenou upomínku na Den Země si od nás malí návštěvníci  odnášeli  usměvavého papírového netopýrka, kterého se zaručeně nikdo nebál.    

netopyr

V areálu školy proběhl tematický "Ptačí den". Děti se dozvěděly různé zajímavosti ze života opeřenců, mohly vidět živé dravce, soutěžily v přenášení vajíček, určovaly vycpané ptáky. Žáci si vyzkoušeli, jak se asi chodí vodním ptákům s plovacími blanami, zachraňovali poslední vajíčko vzácného druhu a jejich zásluhou přilétly na hřiště i první vlaštovky. Ve vestibulu školy proběhla také tradiční výstavka domácích mazlíčků.
Protože některé disciplíny byly soutěžní, zde je přehled vítězů (vždy za I. a II. stupeň):

Určování vycpanin: 1. A (18), 8.B (16)
Sestavení názvů ptáků : 4.B ( 46 ptáků)
Test ptačích zajímavostí: 1.A (11), 7.B (13)
Hledání kořisti zobákem: 2.A+4.B (5s), 7.B (5s)
Přenášení vajíček: 1.A (4 min 7s), 7.B (4 min 20s)
Nejdelší let vlaštovky: 14,2 m (M. Kešňák 4.B), 24,6 m (M. Olšavský 8.B)

Anketa o nejsympatičtějšího mazlíčka:
1. místo králík od Simony Krištofové 
2. místo králík od Adély a Natálie Krahulových
3. místo králík od Ondřeje Laňky

bobina

H. Reichová

foto

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Aktuální počasí

Ostrava

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 70

Včerejší návštěvy 85

Návštěvy tento měsíc: 2270

Celkový počet návštěv: 148163