• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Logolink OP VVV hor barva cz
×

Varování

Nepodařilo se nahrát XML soubor
Premature end of data in tag item line 2
Premature end of data in tag channel line 2
Premature end of data in tag results line 2
Premature end of data in tag query line 2

Battlefield – Operace Wolfram

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

Ve čtvrtek 12. 5. se žáci 8. a 9. tříd zúčastnili branného závodu Battlefield – Operace Wolfram. Ten pořádalo Krajské vojenské velitelství ve spolupráci s Českou obcí legionářskou a Lanovým centrem. Tématem letošního Battlefieldu byla Operace Wolfram a její velitel Josef Otisk. Příprava na závod začala už ve škole, kdy měli žáci vytvořit o této operaci projekt a ten následně donést na samotný závod. Projekty zpracovávali ve výtvarné výchově pod vedením paní učitelky Mičíkové a nutno říci, že se jim povedly – byly totiž úplně jiné než projekty ostatních soutěžících a organizátoři ocenili jejich nápaditost hned po předání.

Samotný závod probíhal v Dolní oblasti Vítkovice za krásného slunečného počasí, které to závodníkům moc neusnadňovalo. Na absolvování 17 stanovišť a vyluštění 5 kódů měla družstva 150 minut, přičemž každá minuta navíc znamenala penalizaci. Disciplíny byly velmi náročné, a to jak fyzicky (lezecká stěna, překonání provazového mostu, překážková dráha, sedy-lehy, dřepy, kliky…), tak i vědomostně (orientace na mapě, vyluštění Morseova kódu, první pomoc, ve které závodníci ošetřovali realisticky vypadající zranění, přiřazování států a jejich vůdců ve 2. světové válce…), ke ztížení přispíval i fakt, že před přesunem na další stanoviště se družstvo muselo přijít nahlásit na „generální štáb“, což znamenalo spoustu běhání navíc. Nejoblíbenější disciplínou pro všechny byla laserová střelnice a střelba z opravdové vzduchovky. Žádnému ze soutěžních týmů se nepodařilo zvládnout všechny úkoly, což dokládá, jak opravdu moc byla soutěž náročná.
Z naší školy jsme v soutěži měli hned dva týmy – URNA ( Viktor Byrtus, Nikola Dočekalová, Šimon Vlach, Daniel Šumek, Martin Keshkentiy z 9.A a Vašek Uherek z 8.B) a Krakeny (Aleš Walter Večeřa, Samuel Novák z 8.A a Veronika Hejnalová, Hana Vidličková, Tomáš Železný a Samuel Novák z 8.B), které v konkurenci ostatních 20 týmů dopadly výborně. Náš Útvar rychlého nasazení se umístil na 6. Pozici a Krakeni byli dokonce o stupínek výš. Na postup do finále to sice nestačilo, ale soutěžící si závod užili, vyzkoušeli, jak moc je výcvik vojáků náročný, odnesli si krásné diplomy a spoustu zkušeností a shodli se na tom, že vyrazí i příští rok. Gratulujeme!

L. Vyparinová

foto

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Aktuální počasí

Ostrava

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 68

Včerejší návštěvy 85

Návštěvy tento měsíc: 2268

Celkový počet návštěv: 148161