Pohár rozhlasu 2016

Dnes 18. května naše škola pořádala okresní kolo týmové soutěže v atletice. Žáci soutěžili ve sprintu na 60 m, běhu (600, 800, 1000 nebo 1500 metrů podle kategorie), ve výšce, dálce, kouli (starší) nebo míčku (mladší) a štafetě 4x60 m. A proč Pohár rozhlasu? Soutěž vznikla v druhé polovině padesátých let 20. století původně jako utkání krajských družstev „na dálku".

Soutěžilo se současně na pěti stadionech a výsledky byly přenášeny prostřednictvím rádia nejen na ostatní sportoviště, ale také do éteru. Letos se konal již 48. ročník. A jak to všechno dopadlo? Postup do krajského kola si vítězstvím a skvělými výkony zajistila družstva: ZŠ Porubská, ZŠ Dvorského a Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových. Zpestřením závodů byla návštěva amerického sprintera a letošního účastníka Zlaté Tretry Arthura Delaneyho, který nejen věnoval dětem plno podpisů a fotografií, ale dokonce se rozhodl i startovat v rozběhu na 60m! Soutěžící povzbudit a předat poháry přišel místostarosta Ostravy Poruby pan Petr Zábojník.

Všem organizátorům, učitelům, rozhodčím, trenérům a žákům děkuji za výbornou atmosféru, pomoc při přípravě a pořádání celé soutěže a soutěžícím za výborné výkony a vybojovaný postup do krajského kola.

E. Koloničná

Celkový počet návštěv: 120514