• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Logolink OP VVV hor barva cz
×

Varování

Nepodařilo se nahrát XML soubor
Premature end of data in tag item line 2
Premature end of data in tag channel line 2
Premature end of data in tag results line 2
Premature end of data in tag query line 2

Výlet 5.B do Štramberka

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

Výlet do Štramberka se skutečně vydařil. Vlaky jely podle plánu, sluníčko nám přálo a všichni jsme vyrazili s dobrou náladou. Z jeskyně Šipka na nás vyběhl neandrtálec. Naše zkušená průvodkyně nám tlumočila a tak jsme se dozvěděli, že je nemocný. Proto nás poprosil o pomoc, abychom obešli pár stanovišť, o které se běžně stará. První zastávka nás zavedla do pekárny Štramberských uší. Tady jsme se seznámili s historií pečení této sladké dobroty a všechny děti si vyzkoušely stočit jedno ucho, které za odměnu snědly.

Po krátké pauze na svačinu jsme se přesunuli do Aqua-terra expozice. Po krásném a poučném výkladu ze života zajímavých živočichů (např. piraní, agamy, chameleonů, leguánů, krajt apod.) shlédli odvážnější z nás krmení masožravé želvy a varana, kteří si pochutnali na živých myškách. Zájemci a odvážlivci si mohli pořídit fotografii s krajtou kolem krku.  V druhé části výletu nás čekalo 387 schodů k vrcholku štramberské dominanty - Štramberské trúby. Ačkoliv některým se dělalo špatně nejen z počtu schodů, ale také z té výšky, výhled na město a okolní hory Beskyd stál opravdu za to.  Po absolvování stejného počtu schodů zpět na náměstí jsme navštívili místní Muzeum Zdeňka Buriana, známého malíře a ilustrátora, který se v tomto městě narodil, a který zde také mnoho let prožil. Výklad ze života tohoto umělce i obrázky samotné všechny moc zaujaly a líbily se. Do Ostravy jsme se všichni vrátili v pořádku, bez neadrtálce, trochu unavení, ale plní zážitků.

P. Řehová, třídní učitelka 5.B

foto

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Aktuální počasí

Ostrava

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 259

Včerejší návštěvy 320

Návštěvy tento měsíc: 5239

Celkový počet návštěv: 153617