• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Logolink OP VVV hor barva cz
×

Varování

Nepodařilo se nahrát XML soubor
Premature end of data in tag item line 2
Premature end of data in tag channel line 2
Premature end of data in tag results line 2
Premature end of data in tag query line 2

Přírodopisná expedice Praha 2016

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

20. května 2016 v brzkých ranních hodinách vyrazila skupina 60 nadšených dětí se svými vyučujícími na každoroční přírodopisnou expedici. Pro svou cestu využili první ranní Pendolino, cílem cesty se stala Praha.  Krátce po osmé hodině ranní  byl dosažen cíl expedice, výchozím bodem se stalo přístaviště na Rašínově nábřeží, po nalodění na parník „Vltava“ následovala více než hodinová cesta k Trojskému zámku. Netradiční vodní cesta byla pro děti atraktivní, během plavby byly k vidění ty nejznámější pražské památky (Národní divadlo, Mánes, Pražský hrad, královské zahrady, Petřín, Malá Strana, Karlův most, Anežský klášter).

Po procházce kolem zámku v Tróji se žáci vydali na prohlídku Botanické zahrady -  do skleníku Fata Morgana. V dubnu a květnu se zde líhne několik desítek druhů tropických motýlů. Po vylíhnutí z kukel létají v otevřeném prostoru, sedají si na vegetaci i na samotné návštěvníky. Děti se setkaly s největším zástupcem motýlů – druhem Attacus atlas, obdivovaly kvetoucí orchideje, mnohametrový bambus i tropická akvária.

Další zastávkou byla velmi očekávána pražská ZOO. Všichni si nadšeně fotili  výběhy žiraf, slonů, obdivovali zebry, hrochy, gorily, velemloky, gaviály, tučňáky,  Indonéskou džungli, kočkovité šelmy a mnoho dalšího, velkým snem bylo najít výběh medojeda.

Poslední zastávkou byla návštěva nové budovy Národního muzea a probíhající výstavy Archa Noemova. Děti si mohly vyzkoušet řídit Noemovu Archu, seznámit se i s různými druhy zvířat ze všech končin světa. Dokonce mohli spatřit i vzácné exponáty velmi ohrožených druhů nebo již vyhynulých živočichů.

Před odjezdem domů se všichni na Václavském náměstí občerstvili, dokoupili suvenýry, někteří krátce prošli staroměstskými uličkami a obdivovali orloj. S dobrou náladou, spokojeni a nadšeni se všichni pozdě večer vrátili domů.

Výlet se moc líbil, počasí nám přálo, a tak se už nyní se těšíme na další dobrodružnou přírodopisnou expedici s paní učitelkou Reichovou.

Žáci  6. A, 6. B, 6. C, 7. A, 7. B, 7. C

foto

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Aktuální počasí

Ostrava

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 79

Včerejší návštěvy 85

Návštěvy tento měsíc: 2279

Celkový počet návštěv: 148172