Školní výlet 2.B a 2.C

Dne 26.5.2016 se třídy 2.B a 2.C vypravily za poznáváním krás naší země. První zastávkou byl středověký hrad Bouzov, kde děti přivítal "Ohnivec." Zábavnou formou výkladu s hádankami děti provedl historií hradu. Na konci prohlídky každé dítě získalo "Rytířský glejt" za správně zodpovězené otázky. Po zakoupení suvenýrů se děti vydaly do Javoříčských jeskyní. Tyto krápníkové jeskyně patří mezi nejkrásnější v ČR. Kromě rozmanité krápníkové výzdoby viděly děti i "vrápence malé" - kriticky ohrožený druh netopýrů v ČR. Tyto jeskyně jsou jejich zimovištěm.

Cestou z jeskyní se  děti zatavily u společného hrobu obětí a pomníku javoříčské tragédie. Připomněly si 5. květen 1945, kdy byla tato vesnice oddíly SS vypálena a srovnána se zemí, muži zastřeleni, ženy s dětmi vyhnány z domovů.
Po zakoupení dalších suvenýrů a snězení zásob z domova se děti vydaly zpět do Ostravy, kam všichni v pořádku dorazili.

Š. Buryšová