Výtvarná soutěž "Brazílie, země nejen letních olympijských her"

Celoměstská výtvarná soutěž "Brazílie, země nejen letních olympijských her" byla organizována pro ostravské základní školy. Úkolem bylo výtvarně pojmout plakát k LOH v Brazílii. V druhé části se zaměřit na výrobu objektu, který bude mít některé symboly Brazílie jako země karnevalů, historických staveb, krásu flory a  fauny.

Naše škole se zapojila do dvou věkových kategorií. I. kategorie: 1. – 3. třída, zde první místo za plakát i prostorovou práci získal kolektiv třídy 3. A. V kategorii III. : 6. – 7. třída, se na prvním místě za plakát umístily žačky sedmých tříd (7. A / Bysková, Smetanová, 7.B /Jurčová, Novotná, Gajecká, Valášková). Druhé místo  za prostorovou práci získala třída 7. A. Na  ZŠ Pokorného 2. 6. 2016 proběhla  vernisáž výstavy s vyhlášením nejlepších prací a předání cen výhercům.

A. Mičíková