Štafetový pohár a dvojnásobní Mistři republiky

Na krásném atletickém stadioně v Čáslavi, kde vyrůstaly legendy tohoto sportu mistryně světa Jarmila Kratochvílová a Ludmila Formanová se v úterý 31. května uskutečnilo republikové finále 3. ročníku Štafetového poháru.

S náskokem jsem vyhráli okresní kolo, pokořili jsme soupeře v krajském kole a tak jsme jako favorité přijeli v pondělí do Čáslavi bojovat o svůj druhý titul vítěze Štafetového poháru. O vítězství bojovalo celkem 16 základních škol z celé republiky. Našimi největšími soupeři se nakonec ukázaly dvě školy. ZŠ Příbram a  loňský obhájce ZŠ Břeclav. Ta také zvítězila ve štafetě 8x100m žáků prvních až třetích ročníků. Další dvě štafetové destinace však patřili nám. Štafeta 8x100m žáků čtvrtých a pátých ročníků zvítězila časem 1:53,7 a následně smíšená štafeta 8x200m (4:14,3) dovršila naše celkové vítězství. Celkový čas našeho týmu činil 8:22,2 a je také současně nejlepším časem v historii Štafetového poháru.
Co dodat. Je to opravdu skvělý úspěch našich žáků, za což jim patří velký dík a gratulace!!!

Jsme jediná základní škola v republice, která má dvojnásobné vítěze Štafetového poháru!

V níže uvedených odkazech se podrobněji dočtete o finále v Čáslavi a zhlédnete reportáže ČT1 a trenérů p. Fiali a Válka. A to si nenechejte ujít. Samozřejmě zde najdete jména našich vítězů.

P. Polášková

foto         kompletní výsledky