58. ročník Olympiády porubských základních škol

V prvních dnech měsíce června nastal zlom v historii konání Olympiády porubských základních škol. Po 58 letech, kdy se olympiáda konala na stadioně Sareza v Porubě (dříve TJ VOKD) jsme olympiádu uspořádali my ve spolupráci s Domem dětí a mládeže v Plesné, oddílem Atletika Poruba a pod záštitou pana místostarosty Zábojníka.

Ve čtvrtek 2.6. se konala olympiáda pro žáky 1. stupně, které se zúčastnilo 11 základních škol a celkem asi 250 žáků. Žáci poměřili své síly v atletických disciplínách běhu na 50m, skoku do dálky, hodu míčkem a běhu na 600m. Novinkou v historii olympiády bylo zařazení štafetového běhu po žáky 4. a 5. ročníku. V pátek 3.6. své síly změřili žáci 2. stupně. Olympiády se zúčastnilo 10 základních škol a přibližně 150 žáků. Žáci si mohli zvolit dvě atletické disciplíny a zaběhnout si tolik atraktivní štafetu. Pro žáky byli připraveny všechny atletické disciplíny.

Vzhledem k velkému počtu účastníků a také početnému zastoupení žáků naší školy, jejich výsledky naleznete v celkového hodnocení. Našim žákům blahopřejeme a držíme jim palce do dalších sportovních soutěží.

výsledky olympiáda 1. stupeň        výsledky olympiáda 2.stupeň

P. Polášková