Běh naděje

Již podruhé se v Ostravě - Porubě konala nová sportovně společenská a humanitární akce, inspirující se úspěšnou akcí pořádanou na podporu výzkumu rakoviny - Běh Terryho Foxe, která v ČR probíhala v letech 1993 - 2007 a na níž Běh naděje volně navazuje.

Naše škola se rozhodla podpořit tuto dobrovolnou humanitární akci spojenou s veřejnou sbírkou. Žáci prvního i druhého stupně spolu s pedagogy absolvovali předepsanou trať, udělali něco pro své zdraví a vyjádřili solidaritu s nemocnými. Asi 3 km dlouhá trasa začínala na ulici Studentská a pokračovala směr hvězdárna. Běh naděje byl doplněn o doprovodný program. Žáci si mohli vyzkoušet chůzi po laně, střelbu z luku či vzduchovky a přítomni byli i zdravotníci.

Lucie Eichlerová

Běh naděje