• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Logolink OP VVV hor barva cz
×

Varování

Nepodařilo se nahrát XML soubor
Premature end of data in tag item line 2
Premature end of data in tag channel line 2
Premature end of data in tag results line 2
Premature end of data in tag query line 2

Branná akce Wolfram a skvělé 4. místo

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

V pátek 23.9. a v sobotu 24.9.2016 se žáci naší školy zúčastnili branné akce ve vojenském újezdu Libavá, Barnov, kterou pořádal městský obvod Poruba, odbor školství, prevence kriminality a bezpečnosti, Krajské vojenské velitelství Ostrava a Československá obec legionářská, Jednota Ostrava 1. Díky nim se mohli žáci dostat do míst, kam smí pouze armáda.

Po slavnostním nástupu 24 družstev se mohly děti vydat na soutěžní trať. Na raftech zpočátku nekontrolovatelně křižovaly po vodní nádrži Barnov, potom obepluly bójku a šťastně přistavily u břehu. Přes hráz doběhly k překážkové dráze, kde začala opravdová prověrka jejich fyzické i psychické zdatnosti. Na střelbách si někteří střelci stihnuli nejenom zastřílet na cíl, ale i dát rozhovor filmařům a poklábosit s panem kapitánem o zbraních. Poté se rychle přesunuli k vyplňování vědomostního kvízu, který byl zaměřen na akci Wolfram. Po zodpovězení dvaceti otázek následoval přesun k ošetření tří zraněných po dopravní nehodě. Tepenné krvácení bylo zastaveno, pochroumaná ruka skončila v závěsu kolem krku a do masáže srdce se závodníci pustili s tak velkým nasazením, až to přihlížející lékařský personál trochu polekalo . Poslední disciplínou byl hod granátem na cíl – nepřítel byl zneškodněn…
Po soutěžním kolečku přišlo na řadu občerstvení a volný program v podobě návštěvy různých doprovodných stanovišť. Podívejte se do fotogalerie, zda své spolužáky na některých fotografiích vůbec poznáte .
Chtěli bychom také poděkovat vyučujícím, kteří závodníky na akci připravovali – paní učitelce Reichové za skvělé zdravotnické proškolení mužstva, dále p. uč. Adámkové, p. uč. Kudlovi za připomenutí historie akce a paním učitelkám Vyparinové a Blahutové, které děti na akci doprovázely.

Foto

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Aktuální počasí

Ostrava

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 0

Včerejší návštěvy 79

Návštěvy tento měsíc: 1354

Celkový počet návštěv: 130692