• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Logolink OP VVV hor barva cz

Lidský model ostravské DNA

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

V pátek 30. 9. navštívili žáci 8.C akci Velkého světa techniky Lidský model ostravské DNA. Děti z několika ostravských základních škol v barevném oblečení vytvořily na Prokešově náměstí symbolický obrazec DNA. Naši žáci si užili doprovodný program akce a dozvěděli se mnoho zajímavých informací.

Adenin, guanin, tymin a cytozin už pro ně nejsou tajemná zaklínadla , ale součásti řetězce naší dědičné hmoty. Z korálků žáci vyráběli náušnice ve tvaru dvojité šroubovice včetně vodíkových vazeb, izolovali DNA banánu ve zkumavce,  a  mlsné jazýčky si mohly  sestavit "jedlý" úsek DNA z pestrobarevných cukrovinek.
Informace, že máme s šimpanzími bratranci 98% shodné DNA, dnes nikoho nepřekvapí. Ale víte, kolik DNA sdílíme s banánem? Odpověď najdete na fotografiích.  

H. Reichová 

foto
 

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 16

Včerejší návštěvy 30

Návštěvy tento měsíc: 428

Celkový počet návštěv: 167104