• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Logolink OP VVV hor barva cz
×

Varování

Nepodařilo se nahrát XML soubor
Premature end of data in tag item line 2
Premature end of data in tag channel line 2
Premature end of data in tag results line 2
Premature end of data in tag query line 2

15. celostátní přehlídka výtvarných prací dětí a mládeže „Atakující obrazy“

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

Celostátní výtvarnou přehlídku z pověření a za finanční podpory Ministerstva kultury a pod záštitou ministra kultury Mgr. Daniela Hermana pořádá NIPOS-ARTAMA Praha ve spolupráci s Kovárnou VIVA a.s., NÚV, NIDV, Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně a Krajskou galerií výtvarného umění ve Zlíně. Přehlídky se konají jednou za tři roky v různých regionech České republiky. Cílem přehlídek je  hledání, prezentování výtvarných metod s dětmi, které rozšiřují kladný přístup k výtvarné výchově.

Hodnocení všech zaslaných projektů hodnotil tým kurátorů složený z teoretiků nebo didaktiků výtvarného oboru a aktivních výtvarných umělců (PaedDr. Markéta Pastorová, PaedDr. Jan Svoboda, Mgr. Jana Randáková, Mgr. Jiří Raiterman, doc. Havlík, atd.). Tito kurátoři posuzovali 75 projektů.  Naše škola zaslala celkem tři výtvarné projekty a byla na této přehlídce velmi úspěšná. Kurátoři ocenili pouze dvě školská zařízení a pedagogy, kteří získali cenu za přístup k tématu v souboru projektů. Jednou z oceněných byla naše škola za projekty Hokusy, pokusy, psí kusy, Porubská Sorela aneb „zneužitá“ architektura a Znaky útočí. Dalších třináct pedagogů a zařízení získalo cenu kurátorů. Zde jsme se také umístili, a to s projektem Porubská Sorela aneb „zneužitá“ architektura. 15. celostátní přehlídka výtvarných prací dětí a mládeže „Atakující obrazy“  a slavnostní vernisáž se uskutečnila v sobotu 15. října 2016 v industriálních prostorách baťovského areálu ve správní budově Kovárny Viva a.s. ve Zlíně. U příležitosti přehlídky se ve dnech 14. – 16. října 2016 se konal také rozborový seminář. Výstava potrvá do 30. 10. 2016.

A. Mičíková

foto

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Aktuální počasí

Ostrava

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 76

Včerejší návštěvy 55

Návštěvy tento měsíc: 1130

Celkový počet návštěv: 137398