• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Logolink OP VVV hor barva cz
×

Varování

Nepodařilo se nahrát XML soubor
Premature end of data in tag item line 2
Premature end of data in tag channel line 2
Premature end of data in tag results line 2
Premature end of data in tag query line 2

15. celostátní přehlídka výtvarných prací dětí a mládeže „Atakující obrazy“

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

Celostátní výtvarnou přehlídku z pověření a za finanční podpory Ministerstva kultury a pod záštitou ministra kultury Mgr. Daniela Hermana pořádá NIPOS-ARTAMA Praha ve spolupráci s Kovárnou VIVA a.s., NÚV, NIDV, Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně a Krajskou galerií výtvarného umění ve Zlíně. Přehlídky se konají jednou za tři roky v různých regionech České republiky. Cílem přehlídek je  hledání, prezentování výtvarných metod s dětmi, které rozšiřují kladný přístup k výtvarné výchově.

Hodnocení všech zaslaných projektů hodnotil tým kurátorů složený z teoretiků nebo didaktiků výtvarného oboru a aktivních výtvarných umělců (PaedDr. Markéta Pastorová, PaedDr. Jan Svoboda, Mgr. Jana Randáková, Mgr. Jiří Raiterman, doc. Havlík, atd.). Tito kurátoři posuzovali 75 projektů.  Naše škola zaslala celkem tři výtvarné projekty a byla na této přehlídce velmi úspěšná. Kurátoři ocenili pouze dvě školská zařízení a pedagogy, kteří získali cenu za přístup k tématu v souboru projektů. Jednou z oceněných byla naše škola za projekty Hokusy, pokusy, psí kusy, Porubská Sorela aneb „zneužitá“ architektura a Znaky útočí. Dalších třináct pedagogů a zařízení získalo cenu kurátorů. Zde jsme se také umístili, a to s projektem Porubská Sorela aneb „zneužitá“ architektura. 15. celostátní přehlídka výtvarných prací dětí a mládeže „Atakující obrazy“  a slavnostní vernisáž se uskutečnila v sobotu 15. října 2016 v industriálních prostorách baťovského areálu ve správní budově Kovárny Viva a.s. ve Zlíně. U příležitosti přehlídky se ve dnech 14. – 16. října 2016 se konal také rozborový seminář. Výstava potrvá do 30. 10. 2016.

A. Mičíková

foto

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Aktuální počasí

Ostrava

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 3

Včerejší návštěvy 39

Návštěvy tento měsíc: 1131

Celkový počet návštěv: 130469