Projektový den

Dne 10. 11. 2016 proběhl ve třídě 6. A projektový den, který byl zaměřen na problematiku dětské práce v rozvojových zemích. Během dopoledne se žáci podívali na dva dokumentární filmy a jeden sociální spot z portálu Jeden svět na školách. Filmy se týkaly Faridulláha, jedenáctiletého chlapce, který pracoval v cihelně, a Kamar, stejně staré dívky, která nemohla chodit do školy, aby finančně pomohla celé rodině prostřednictvím výroby a zdobení náramků.

Žáci pracovali ve skupinách, ale velká pochvala patří i těm, kteří se nebáli a nahlas před třídou prezentovali své názory. K reflexi byly použity různé pracovní listy, metoda I.N.S.E.R.T., Brainstorming, Jedno slovo a další.  Dle závěrečného hodnocení se žákům projektový den líbil, přivítali by, kdybychom si takové dopoledne zase někdy zopakovali.

M. Riedlová