• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Logolink OP VVV hor barva cz
×

Varování

Nepodařilo se nahrát XML soubor
Premature end of data in tag item line 2
Premature end of data in tag channel line 2
Premature end of data in tag results line 2
Premature end of data in tag query line 2

Výchovný koncert trošku jinak

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

Určitě si někteří pamatujete na výchovné koncerty dob minulých. Po řádném poučení nás učitelé dovedli do tělocvičny, kina či sálu, kde proběhl koncert žánru, kterému jsme vůbec nerozuměli. Pro nás byl nemoderní, přežitý, prostě nudný. Proto většina vzpomíná na tyto pokusy nás zkulturnit s nevolí a při zaznění slova "výchovný koncert" obrací oči v sloup.

Avšak minulý týden jsme se mohli přesvědčit, že vše jde dělat i jinak. Postarala se o to skupina Jumping Drums. Její vedoucí - hudebník a pedagog - Ivo Batoušek nás překvapil vtipným průvodním slovem a povedenými komentáři. Nejen, že jsme si poslechli kombinace bicích nástrojů, také jsme se hravou formou dozvěděli něco z historie bubnů a bubnování a jak takový buben vůbec vzniká. A co bylo nejlepší? Když jsme si mohli bubny vyzkoušet. Jako první dostal pozvání Matěj Perutka z 9. A, který se vůbec nebál a zahrál na bicí soupravu za velké podpory publika. Po něm se na pódiu ocitli další žáci. Na žádném z nich byste nepoznali, že buben v ruce nikdy neměl. A možná to bylo poprvé, kdy jsme kolem sebe slyšeli: "Co, už je konec?", "To už jako jdeme?"
Ale nebuďte smutní. Rytmus je všude, v každé činnosti, kterou děláte, v každém pohybu, v každém úderu, v každém slovu. Jen stačí vnímat a poslouchat.

E. Zineckerová

foto

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Aktuální počasí

Ostrava

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 72

Včerejší návštěvy 180

Návštěvy tento měsíc: 2489

Celkový počet návštěv: 145722