• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Logolink OP VVV hor barva cz
×

Varování

Nepodařilo se nahrát XML soubor
Premature end of data in tag item line 2
Premature end of data in tag channel line 2
Premature end of data in tag results line 2
Premature end of data in tag query line 2

Radek Cibulka úspěšný v mezinárodní matematické soutěži

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

Letos se žáci 6. - 9. tříd poprvé zúčastnili matematické soutěže Pangea. Zadání přišlo v zapečetěné obálce a každému soutěžícímu byl vygenerován soutěžní kód. Bez použití kalkukačky a tabulek si 60 minut všichni lámali hlavy nad zajímavými, avšak ne vždy lehkými úkoly. Výsledky se opět v zapečetěné obálce posílaly do Prahy. Pak někteří velmi netrpělivě bombardovali dotazy p. uč. Zineckerovou, zda už jsou výsledky? Ne? A další den? Ještě nejsou? Podívejte se. Prosím. A už? Celý měsíc museli všichni vydržet, než byly zveřejněny výsledky! V celé republice se v každé kategorii účastnilo přes 5000 žáků a do republikového kola mohlo postoupit pouze 50. Výborných výsledků dosáhli naši deváťáci. Nejlepší z nich - Radek Cibulka z 9. B - se umístil v kraji na 5. místě a 45. místem v celé republice si zajistil postup do finálového kola, které se bude konat 5. května v Praze. Radkovi moc blahopřejeme a vy všichni držte palce!


A pokud by vás zajímalo, proč se soutěž jmenuje Pangea, tak tady je vysvětlení. V dávných dobách prvohor a druhohor, tedy přibližně před 300 miliony let, nebyly jednotllivé kontinenty na naší planetě ještě rozdělené, ale existovaly jako jeden celek nazývaný Pangea. Ten se asi před 250 milony let začal postupně rozdělovat a tvořit kontinenty až do podoby, v jaké je známe dnes. Pangea si dává za úkol propojit a porovnat znalosti žáků a studentů v různých zemích celého světa a díky matematice se snaží o znovusjednocení všech kontinentů.

E. Zineckerová

foto

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Aktuální počasí

Ostrava

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 82

Včerejší návštěvy 55

Návštěvy tento měsíc: 1136

Celkový počet návštěv: 137404