• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Logolink OP VVV hor barva cz
×

Varování

Nepodařilo se nahrát XML soubor
Premature end of data in tag item line 2
Premature end of data in tag channel line 2
Premature end of data in tag results line 2
Premature end of data in tag query line 2

Letošní chemické úspěchy Aničky Holonové

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

Již tradičně jsme se s žáky devátých tříd zapojili do soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR“. Soutěž probíhá v celé republice pod záštitou Svazu chemického průmyslu ČR. V našem kraji soutěž podpořily firmy BorsodChem MCHZ Ostrava, Biocel Paskov, TEVA Czech Industries Opava, Svět techniky Dolní oblast Vítkovice a Krajský úřad Moravskoslezského kraje. Je třeba říct, že se letos v MSK soutěže zúčastnilo 1439 žáků z 51 základních škol. První kolo soutěže se uskutečnilo v listopadu, kdy žáci 9. tříd při hodině chemie vypracovali test. Tři nejúspěšnější žákyně Anna Holonová, Kateřina Holonová  a Kateřina Michell Ptašinská postoupily do 2. kola soutěže, kde v prosinci prověřily své teoretické znalosti na půdě SPŠCHG Ostrava. Aničce Holonové se podařilo postoupit mezi 34 nejlepších mladých chemiků z kraje, pro které pořadatelé připravili laboratorní kurz ve Velkém světě techniky v Dolní oblasti Vítkovic a exkurzi do BorsodChem MCHZ Ostrava. Tyto zkušenosti pak žáci následně využili v regionálním kole soutěže, kde prověřovali nejen teoretické znalosti, ale i praktické dovednosti v laboratořích SPŠCHG. Atmosféru ze slavnostního vyhlášení soutěže můžete shlédnout níže.

https://polar.cz/porady/studuj-u-nas/studuj-u-nas-29-03-2017-17-25

Další chemickou soutěží byla Chemické olympiáda, kde se opět Anička Holonová probojovala až do okresního kola, kde výborně reprezentovala naši školu. Tímto Aničce gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů při dalším studiu.

H. Krahulová

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Aktuální počasí

Ostrava

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 3

Včerejší návštěvy 35

Návštěvy tento měsíc: 503

Celkový počet návštěv: 131890