• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Logolink OP VVV hor barva cz
×

Varování

Nepodařilo se nahrát XML soubor
Premature end of data in tag item line 2
Premature end of data in tag channel line 2
Premature end of data in tag results line 2
Premature end of data in tag query line 2

Vojta Pavelka a jeho úspěchy v baseballu

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

V únoru k nám do školy přestoupil na první pohled velmi nenápadný chlapec Vojta Pavelka. Nedávno jsem však zjistila, že je Vojta velmi talentovaným a úspěšným baseballistou. Proto jsem poprosila jeho maminku, zda by nám mohla poskytnout více informací. Díky tomu vznikl článek, za který paní Pavelkové moc děkuji.

H. Krahulová

Vojta se dostal k baseballu v 7 letech, přes přípravku, která fungovala na ZŠ ve Frýdku-Místku. Trenéra týmu Vojta natolik zaujal, že ho pozval přímo na trénink týmu Klasik a náš vlak jménem Baseball se rozjel. První tři roky hrál T-ball. Je to odlehčená forma baseballu pro hráče do 10ti let. Za tuto kategorii se Vojta dostal 3x na Zlatý SuperCup do Prahy, odkud si 2x přivezl individuální ceny. Na tento turnaj se děti musí probojovat přes Bronzový i Stříbrný Supercup. V Praze se hraje čtyři dny a sjíždějí se hráči z ČR i zahraničí. Ve vyšší kategorii se pak 2x účastnil soutěže Little league. Ve 12ti letech se Vojta probojoval do České reprezentace a v roce 2015 kluci hráli na ME v Polsku, odkud si dovezli Zlaté medaile. Minulý rok si Vojta zahrál na Junior league. V létě byl na MLB Elite campu v Regensburku (Německo), kde je týden trénovali trenéři z USA. Na tento camp bylo vybráno 70 nejlepších hráčů z celého světa, z ČR jich bylo pouze 5! Za tým Klasik Frýdek-Místek si Vojta převzal i několikrát ceny při vyhlašování nejlepších hráčů v daných kategoriích. Letošní sezónu už Vojta začal hrát za Arrows Ostrava. Zúčastnili se Mezinárodního přátelského turnaje na Hluboké nad Vltavou, odkud kluci dovezli 1. místo a Vojta si přivezl individuální cenu. Také byl součástí Czech academie, která má za sebou čtyřdenní mezinárodní turnaj SUMU Pony league v Praze, kluci si vybojovali krásné 2. místo a na velikonoční neděli si přivezli stříbrné medaile. Jelikož je sezóna na počátku, tak má Vojta před sebou další zápasy, turnaje v rámci Interligy a Moravskoslezské ligy a především účast na ME v Rakousku. Tomu předchází soustředění v Brně pro 10 nejlepších hráčů z každého ročníku a je to také pod MLB Elite camp, na což navazuje soustředění v Praze. Mezi další přípravu na ME spadá přípravný turnaj v Itálii a další soustředění v ČR. Pokud budou kluci Arrows úspěšní, tak se v září dostanou na Mistrovství České republiky. Vojta je baseballový hráč tělem i srdcem. Baseball je jeho život. Za každým úspěchem je nepopsatelná dřina a odříkání. Poctivý trénink, zvednutá hlava při každém neúspěchu a odhodlání být lepším. Jako maminka bych řekla, že je to směs tvrdé práce a velkých snů. Baseball je týmová hra, kde se musí v poli na sebe spolehnout 9 hráčů. Je to sport, kde se může najít každý, ať už je vysoký, menší, silnější, či hubený. Každý post ve hře má své přednosti. Je to rozmanitá hra plná strategií a signálů. Asi to nejlépe vystihl citát pana Ernesta Hamingwaye – „Baseball jsou nejrychlejší šachy na světě.“

Kateřina Pavelková

31

37

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Aktuální počasí

Ostrava

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 43

Včerejší návštěvy 73

Návštěvy tento měsíc: 1626

Celkový počet návštěv: 137894