Po roce zace v Bludišti

Po roce, téměř na den přesně, jsme dostali pozvání z České televize na natáčení soutěžního pořadu Bludiště. Termín byl hodně šibeniční, na přípravu jsme měli sotva pár dnů. A jestli si myslíte, že řeknete jen ano a jedete, tak pozor. Nejprve se musí složit tým. Tým, který má odvahu, fantazii, vědomosti a také je sportovně zdatný. Potom musí tým a jejich spolužáci vymyslet název, vybrat svého maskota a hlavně také složit říkanku, básničku, písničku nebo pokřik, který vystihne jak soutěžící, tak celou naši školu. I když času bylo opravdu málo, rozhodli jsme se, že do toho půjdeme. A šanci dostali naši deváťáci: kapitán Filip Klimša, Ríša Hadaš, Maki Synková a Radim Viltavský.

Od začátku překonávali lanové překážky ve vysoké výšce, vyhýbali se laserům a také prokázali velkou dávku svých vědomostí. V učitelské soutěži se musela odvážit získat body na světelném bludišti p. uč. Zineckerová. A věřte, že před kamerami to vůbec není jednoduché! A co myslíte? Měli jsme šanci? Ano! Podařilo se nám zvítězit třikrát po sobě a dokonce chyběl jen jeden bod na zlatého bludišťáka :-) Ale nervy to byly! Takže pozorně sledujte školní web a dozvíte se, kdy se můžete podívat na vysílání v České televizi.

E. Zineckerová, K. Lisztwanová