I na Ondřejníku jsme slavili 60 let školy

Mezi námi se stále najdou ti, kterým není jedno, jak se lidé chovají v přírodě. Odpadky, plechovky, sáčky, papíry, nepotřebné věci... nic z toho přece do lesa nepatří. Proto se 9. května vydalo téměř 150 dětí naší školy a s nimi 8 pedagogů vyčistit horu Ondřejník. Byla pořádná zima a foukal studený vítr, chvílemi i chumelilo. Ale i tak měli všichni dobrou náladu a bez problémů zvládli výstup na chatu Ondřejník a pak celou hřebenovku až do sedla Ondřejníku.

Ti nejzdatnější se vydali i na úplný vrchol. Při sestupu těžkým terénem jsme se zahřáli teplou polévkou, čajem nebo hranolkami na chatě Opálená, kde se role kuchařek a servírek ujaly na chvíli i paní učitelky. No nedivte se, obsloužit tolik hladových a žíznivých krků... :-)
A odpoledne jsme už mohli vyrazit spokojeně vlakem domů.
Všichni, kdo ohnuli svůj hřbet a vzali byť jedinou věc, která do přírody nepatří, mají můj veliký dík. Příroda vám to jednou vrátí.

E. Zineckerová