Zlatý zdatný páťák

Naše škola s podporou Magistrátu města Ostravy a Atletika Poruba pořádala ve čtvrtek 4. května 2017 ve sportovním areálu ZŠ Porubská již 10. ročník čtyřboje žáků 5.tříd ostravských základních škol ZDATNÝ PÁŤÁK 2017.
Tradiční utkání  páťáků z Ostravy proběhlo v těchto disciplínách : skok daleký z místa, autový hod plným míčem, sprint 50 metrů a překážková dráha. Na vítěze čekala spousta cen od sponzora Kilpi, trička, medaile, diplomy a poháry!

O titul Zdatné školy a Zdatný páťák se přihlásilo 15 škol, 56 dívek a 60 chlapců.
Celá akce se nesla v pohodovém duchu, všichni soutěžící bojovali poctivě dle pravidel, volné chvilky zpříjemňoval maskot  soba KILPI a nechyběl ani tanec soutěžících k 60tému výročí naší školy! A jak to celé dopadlo? Titul Zdatné páťačky si odnesla naše žákyně Amálka Holšánová, Titul Zdatného páťaka vybojoval s obrovským náskokem také náš žák Michal Hrabovský.
Naše družstvo ve složení Michal Hrabovský, Vojta Kovář, Jan Ptáček, Radovan Žabka, Amálie Holšanová, Vanessa Gleňová, René Cihlářová a Tereza Krchňáková taktéž zvítězilo v souboji družstvech a to jak dívky, tak i chlapci a odnesli si titul Zdatné školy! Všem ještě jednou velmi gratuluji!
Velké poděkování patří i našim kuchařkám, které připravily vynikající občerstvení, technické četě ( žáci 9. A ) a realizačnímu týmu.

M. Uhýrková

výsledky dívky  celkové výsledky dívky    výsledky chlapci   celkové výsledky chlapci