• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Logolink OP VVV hor barva cz

Exkurze Body The Exhibition

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

22. 6. se 35 žáků 8. a 9. ročníku vydalo do Prahy. Naším hlavním cílem byla výstava BODY THE EXHIBITION a Národní technické muzeum. Hned po příjezdu jsme se prošli okolo nejznámějších historických památek, abychom si užili  atmosféru hlavního města. Orloj, zahraniční turisté, pouliční umělci na Karlově mostě, výhled na Hradčany, parníky na Vltavě, i chvilka bloudění v křivolakých uličkách...

Pak jsme se přesunuli na výstaviště v Holešovicích, kde v prostorách Křižíkových pavilonů probíhá výstava BODY. Exponáty (skutečná vypreparovaná lidská těla a orgány)  byly rozmístěny v galeriích podle jednotlivých orgánových soustav. Průvodce, medik, nám jednotlivé exponáty popsal, vysvětlil funkci orgánů i možnosti některých onemocnění. Celá výstava byla doplněna o animace a zajímavosti o lidském těle. Nakonec si všichni mohli na modelech vyzkoušet resuscitaci nebo samovyšetření rakoviny prsu.

Procházkou parkem Stromovka jsme se dostali k budově Národního technického muzea. Postupně jsme prošli všechny expozice a každý si jistě našel, co zajímá právě jeho. V oddělení architektury jsme si užili "hrací" pohyblivé objekty, viděli jsme historické tiskařské stroje i předchůdce filmových kamer, paní učitelky zavzpomínaly mezi domácími spotřebiči. Zajímavé byly i části o využití chemie v lidském životě a stroje měřící čas.  Oddělení dopravy ale zaujalo úplně všechny. Kostitřasy, lokomotivy, modely lodí, historické i moderní automobily a motocykly, letadla i koníci z kolotoče, to vše bylo možné si zblízka prohlédnout.
V odpoledních hodinách už byla na všech znát únava z velmi teplého počasí, takže jsme se po krátké vyhlídce z Letné přesunuli  do centra na Václavské náměstí a občerstvili se v místních provozovnách světoznámých značek. A pak už nás čekala jen cesta vlakem domů, vstřebání dojmů a výhledy na letní bouřku za okny.  Je to jasné, prázdniny se blíží!

H. Reichová

foto

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 59

Včerejší návštěvy 130

Návštěvy tento měsíc: 4209

Celkový počet návštěv: 163547