• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Logolink OP VVV hor barva cz

Exkurze Praha

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

8. 3. se 45 nadšených  malých přírodovědců ze 6. ročníku vydalo do Prahy navštívit zajímavosti, které naše hlavní město nabízí.
Úvod exkurze patřil prohlídce části Botanické zahrady Praha, skleníku Fata Morgana. Žáci za výkladu odborných průvodců prošli všechny části skleníku, kde navíc právě probíhala výstava orchidejí. Kromě zajímavých a užitečných  rostlin ze všech koutů světa ( kaučukovník, kakaovník, vanilka, ratan, masožravky...) mohli vidět i několik tisíc exotických ryb v průchozím jezírku.


Hlavní část programu tvořila návštěva Zoologické zahrady Praha. Trasa prohlídky ZOO byla vybrána tak, aby děti na vlastní oči viděly hlavně takové druhy zvířat, která se v jiných zahradách málokdy chovají a i v přírodě patří mezi rarity. Velemlok japonský ( velikostí 148 cm předčil i některé účastníky exkurze), indický krokodýl gaviál, zvláštní africký hrabáč, obří anakondy, mláďata goril a tygrů, to vše děti velmi zaujalo.
Dalším bodem v našem nabitém harmonogramu  byly přírodopisné výstavy v Nové budově Národního muzea.   Nejprve jsme navštívili výstavu Světlo a život, kde děti pochopily význam světla pro různé živé organismy od  zelených rostlin až po člověka v prostředích temného podzemí, prosluněných savan i zšeřelé džungle. Kreslení světlem na speciální tabuli si nikdo nenechal ujít. Ve stálé expozici Archa Noemova si děti prohlédly nepřeberné množství vypreparovaných živočichů z celého světa, kde  archa symbolizovala  nutnost ochrany biodiverzity přírody ohrožené lidskou činností.
Protože velká část dětí byla v Praze poprvé, po nezbytné občerstvovací přestávce byla v podvečer závěrečnou částí exkurze pěší procházka centrem Prahy. Socha sv. Václava, Národní divadlo, pohled z nábřeží na večerní panorama Hradčan s Karlovým mostem, ale i obří pohyblivá hlava F.Kafky, to vše jsme bez problémů zvládli.
Při zpáteční cestě vlakem domů si ještě děti stihly zasoutěžit. Po vyplnění pracovního "sešitku" byly vyhodnoceny nejlepší odpovědi a děti dostaly drobnou odměnu s motivem navštívených míst.
Celý den nás provázelo slunečné jarní počasí a  pro děti byl program natolik atraktivní, že i zapomněly zlobit. Celá exkurze byla velmi pohodovou  akcí, ze které si všichni účastníci odnesli mnoho zážitků i nových poznatků.

H. Reichová

foto

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 94

Včerejší návštěvy 105

Návštěvy tento měsíc: 633

Celkový počet návštěv: 164484