Pythagoriáda 2017/2018 - školní kolo

Pythagoriáda patří mezi oblíbené matematické soutěže. Je určena všem žákům 5., 6., 7. a 8. ročníků základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kteří mají zájem o matematiku. Cílem Pythagoriády je zvýšit zájem o matematiku u co nejširšího počtu žáků. Úlohy této soutěže vycházejí ze znalostí matematiky odpovídajících ročníků ZŠ a víceletých gymnázií. Zúčastnit se této soutěže může každý žák příslušného ročníku - není tedy nutné být matematickým talentem. Příklady rozvíjí mj. prostorovou představivost či logické uvažování. Při této soutěži se nepoužívají ani tabulky, ani kalkulačky. Soutěžící řeší 15 slovních úloh a na jejich vyřešení mají 60 minut.

Dne 5. 4. 2018 proběhlo na ZŠ Porubská 832 školní kolo této soutěže. Mezi nejúspěšnější řešitele patří tito žáci: Velková Hana 5. B, Ondrušáková Michaela 5. B, Martinovič Filip z 5. C, Hubertová Aneta ze 7. B, Kusyn Jakub ze 7. C.

Všem soutěžícím děkujeme za účast, úspěšným řešitelům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v okresním kole.

H. Krahulová