• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Logolink OP VVV hor barva cz

Oslavy stého výročí vzniku Československé republiky – ZŠ Porubská 832

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

Tak jako celá naše republika, tak i žáci naší školy chtěli oslavit 100 let naší krásné vlasti. Od 22.10. do 26. 10. 2018 probíhal projektový týden k tomuto významnému výročí. Žáci se v hodinách českého jazyka a zejména dějepisu zapojovali do různých aktivit. Informace i zajímavosti, které souvisí se zrodem republiky, získávali prostřednictvím prezentací, obrazového materiálu, pracovních listů i kreativních činností. Velký úspěch mezi dětmi všeho věku sklízela pohádka z knihy Josefa Čapka O pejskovi a kočičce – Jak pejsek s kočičkou slavili 28.říjen.

Zaujal je i osud této pohádky a mohutně nad ním diskutovali. Zároveň se seznámili i s regionální historií – jak to tenkrát vlastně vypadalo v Ostravě nebo v Porubě. V závěru týdne pak žáci přemýšleli, jak republice popřát a vzdát hold jejímu krásnému výročí i republice samotné. Jak se jim to povedlo, posuďte sami podle fotografií. Všem zúčastněným žákům – 5.C, 8.A, 9.A a 9.B – patří poděkování za jejich odhodlání, kreativitu a nadšení.

V. Novotná, M. Mikolášková

foto

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 101

Včerejší návštěvy 105

Návštěvy tento měsíc: 640

Celkový počet návštěv: 164491