Kreslíř roku

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Uncategorised

Koncem listopadu proběhla výtvarná soutěž „Kreslíř roku“. Soutěž byla pořádána Střední uměleckou školou v Ostravě pro nadané žáky ze základních a základních uměleckých škol. Konkurence byla velmi veliká, protože se zapojilo přes 80 účastníků z Moravskoslezského kraje. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Naši školu reprezentovala v I. kategorii Aneta Hubertová z  9. B a v II. kategorii Michaela Ondrušáková z třídy 7. B. Letošní ročník soutěže se konal v galerii Plato v Ostravě. Cílem účastníků bylo nakreslit portrét podle živého modelu, na který měli dvě hodiny času. V tak krátkém čase se holkám povedly kvalitní kresby portrétů. V obrovské konkurenci uspěla Míša Ondrušáková, která získala krásné 3. místo. Slavnostní vyhodnocení soutěže s vernisáží proběhlo 3. 12.2019 v galerii Plato.

Gratulujeme!

Mgr. A. Mičíková