Iron Kids 2019

Napsal Petra Polášková Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

Dne 7.6.2019 se uskutečnil další ročník IRON Kids. V letošním roce nám počasí moc nepřálo, termín byl kvůli velmi chladnému a deštivému počasí přeložen a ani napodruhé to nevypadalo moc nadějně – pršelo a nic nenasvědčovalo tomu, že dešti neunikneme. Avšak po přesunu na koupaliště ve Vřesině nakonec vysvitlo sluníčko a my jsme si celé dopoledne mohli pořádně užít. V letošním roce byli našimi „hosty“ 4 základní školy, a to: ZŠ Hrdličky, ZŠ Komenského, ZŠ Sekaniny a ZŠ Petřkovice.

Úspěšný Pohár rozhlasu

Napsal Petra Polášková Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

Po úspěšných postupových kolech Poháru rozhlasu jsme se vydali 10.6.2019 směr republikové finále v Plzni.Cesta byla dlouhá a vzhledem k počasí i dosti úmorná. Nejen že jsme si užili několik kolon na D1,ale zastavili jsme i na hradě Zvíkov,abychom se trochu protáhli po dlouhé cestě. Po příjezdu a ubytování jsme si prohlédli stadion,po výborné večeři byl i nanuk.

Porubské olympiády 2019

Napsal Petra Polášková Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

První červnový týden se na naší škole nesl v duchu tradičních porubských olympiád, jejichž průběh byl tentokrát rozdělen do tří etap. První, úterní, olympiáda patřila žákům prvních až třetích tříd. Našim sportovcům přijeli konkurovat závodníci ze sedmi porubských škol. Žáci soutěžili ve sprintu na 50 metrů, hodu kriketovým míčkem, skoku dalekém a vytrvalém běhu (prvňáčci 300 metrů, druháci a třeťáci 600 metrů). Nejúspěšnějšími sportovci naší školy byli:

Sprint 50m
David Vlček 1. místo
Barbora Prokopová 1. místo
Eliška Šeděnková 2. místo

Hod kriketovým míčkem
Václav Sumara  2. místo
Lucie Kalafutová 1. místo
Anna Abu Haija 2. místo
Vítek Podešva 3. místo
Valerie Králová 2. místo

Zlato, osobní rekordy a postup na republiku Poháru rozhlasu!

Napsal Petra Polášková Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

Tak by se ve zkratce dalo popsat krajské kolo Poháru rozhlasu konané 27. 5. 2019 v Opavě, kam postoupila všechna 4 družstva atletů. Naši atleti si vedli opravdu skvěle! Svými výkony, zkušenostmi, sportovní dravostí i soutěživým duchem si hned družstvo mladších chlapců a starších dívek zajistilo zlato a postup do REPUBLIKOVÉHO finále konané letos v Plzni! Skvěle si také vedly mladší žákyně, které získaly bronz a jsou tak třetím nejlepším školním atletickým týmem Moravskoslezského kraje! Starší žáci obsadili 8. místo kraje, což je jistě také velký úspěch.
Všem samozřejmě velice blahopřejeme!

Pobyt v přírodě 3. C

Napsal Petra Polášková Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

Když sportovci ze 3. C dorazí na školu v přírodě, můžete si být jistí, že o sportovní zážitky nebude nouze. Hned po vzpěračských výkonech spojených s taháním kufrů do 1. patra podali žáci obdivuhodné výkony v miniházené, fotbale i přehazované. Vyřádili se také při různých hrách s šátky, při gymnastice a cvičení na hrazdě. Osvěženi krátkým vydatným spánkem začali ráno protažením při józe a vše začalo nanovo. Nejprve výlet do okolí spojený s množstvím her a pak sportovní odpoledne. Děti si zahrály „pátračku“, přetahovanou a změnily se v provazochodce. Vše si užíváme prostě naplno.

P. Řehová a E. Janečková

16. celostátní přehlídka výtvarných prací dětí a mládeže SDÍLENÁ IMAGINACE

Napsal Petra Polášková Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

Přehlídka nemá charakter soutěže, ale NIPOS-ARTAMA jmenuje tým kurátorů složený z teoretiků výtvarného oboru, didaktiků a aktivních výtvarných umělců, kteří oceňují projekty, jejichž prostředkem i cílem je hledání a propagování takových metod práce s dětmi a mládeží, které rozšiřují dosavadní přístupy k výtvarnému oboru, a to zejména ve vztahu k současným tématům a jejich vizuálního uchopení v kontextu s vývojem současného umění.

Zdatný páťák 2019

Napsal Petra Polášková Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

Ve středu 22.5.2019 pořádala naše škola s pomocí Atletika Poruba již 12. ročník atletického čtyřboje. V běhu, skoku, hodu a na opičí dráze se utkaly výběry žáků 5. tříd, které měly vždy 4 děvčata a 4 chlapce. Letos nám bohužel nevyšlo počasí, zato ale účast 17 ostravských škol zaručovala obrovskou konkurenci. Nasazení žáků bylo obrovské, ale vyhrát mohl jen jeden – za chlapce vyhrála titul  Zdatná škola Základní škola I. Sekaniny, která měla i nejúspěšnějšího zdatného páťáka Štěpána Baďuru. Titul Zdatná škola získala děvčata z domácí prostředí ZŠ Porubské ve složení: Barbora Šímová, Tereza Kotásková, Anna Padisáková a Eliška Tvrdá. Všem úspěšným sportovcům gratulujeme a těšíme se na další ročník soutěže.

T. Havlíčková