Výtvarná soutěž "Srdce s láskou darované" 2. třídy

Výtvarná soutěž Srdce s láskou darované probíhala od září 2018 do ledna 2019. Žáci z třídy 2. B se této soutěže, v rámci výtvarné výchovy zúčastnili. Zde je jejich výtvarná práce, pro kterou můžete do března hlasovat na:

http://srdce.age-management.cz/soutezni-prace-2018?search=porubsk%C3%A1

Bílá holubice a její velké srdce aneb tanec a handicap  

„Nemůžeš chodit, můžeš tančit!“

Jsme třída malých neposedů a lumpíků. O přestávkách tančíme, pobíháme po třídě a děláme rošťárny. Nevydržíme v klidu. Proto jsme si vybrali k obdarování lásky, porozumění a úcty lidičky z Bílé holubice.

Bílá holubice je taneční soubor handicapovaných a zdravých tanečníků v Ostravě. Tanec pomáhá jednotlivým členům se sociálním začleněním do společnosti a zároveň jim dává možnost strávit příjemně volný čas. Vystoupením na veřejných představeních tak mnohdy získávají sebevědomí pramenící z poznání, že jsou schopni vytvářet umělecké hodnoty.

Taneční vystoupení tanečníků bere dech, ohromuje a naplňuje uměleckým zážitkem a prožitkem. Zde je tanec jako prostředek komunikace a sebevyjádření. Taneční styl, který tanečníci uplatňují, je v duchu dnešního současného výrazového tance. Bílá holubice je důkazem toho, že hudba a tanec jsou všemohoucí a léčivé.

Tanečníci tančí srdcem, rozdávají srdce a radost všem. Tedy i nám. My otevíráme svá srdíčka na oplátku jim.

Naši mobilní holubici věnujeme všem tanečníkům. Holubice je pohyblivá, lze ji přemisťovat a jezdit na ní. Může sloužit k odpočinku během i po tréninku nebo jako rekvizita při tanci, která pomáhá.

Křídla naší holubice jsme vytvořili z jednotlivých papírových pírek a našich rukou. Můžeme tak symbolicky zahřát, obejmout každého, kdo si na naši holubici sedne. A je jedno, jestli má handicap, nebo je zdravý. Holubice se tak stává prostředkem a nástrojem lásky a čistoty duše.

Pohyblivé okřídlené srdce je součástí holubice - nerozlučná dvojice. Srdce, která patří k sobě. Okřídlené holubí srdce vzdává hold všem, kteří mají velký podíl a zásluhu na tom, jak Bílá holubice již dvanáctým rokem funguje.

Žáci 2. B, vyučující výtvarné výchovy Mgr. Andrea Mičíková a asistentka pedagoga Bc. Andrea Kopcová

foto

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 113

Včerejší návštěvy 105

Návštěvy tento měsíc: 652

Celkový počet návštěv: 164503