×

Varování

Nepodařilo se nahrát XML soubor
Premature end of data in tag item line 2
Premature end of data in tag channel line 2
Premature end of data in tag results line 2
Premature end of data in tag query line 2

Den Země 2019

Stejně jako v minulých letech se naše škola zapojila do oslav Dne Země.
V areálu školy děti plnily soutěžní i nesoutěžní úkoly na téma "Život není jen náhoda..." Žáci se dozvěděli zajímavé informace o chování zvířat, například o délce spánku, péči o mláďata, zoologických názvech zvířecích rodin, důvěře a přátelství ve zvířecí říši. Vyzkoušeli si hru kočky s myší, logické uvažování  i otestovali trpělivost při skládání Rubikovy kostky.  V plnění úkolů se nejúspěšněji umístily třídy 3.B, 5. C, 7.B a  9.A.

Tradičně se konala také výstava domácích mazlíčků. Anketu o nejsympatičtějšího mazlíčka vyhrál ježek bělobřichý Matyase Žurka (7.B), další místa obsadili želva zelenavá  Jirky Staufčíka ( 4.B), štír Karla  Zelingera ( 6.B), užovka červená  Lucie Kovalové ( 5.B) a králík Daniela Lepiaře ( 5.B).
Na Hlavní třídě měla naše škola pro veřejnost připraven stánek s programem "S jarem o závod". Součástí programu byla ochutnávka jarních klíčků různých rostlin i s návodem na klíčení, návštěvníci stánku si mohli vyrobit panáčka travňáčka . Protože s jarem je spjato i rozmnožování, děti si mohly na modelech a puzzle představit postupný vývin žáby, brouka i motýla a vytvořit si motýlí leporelo s "dokonalou motýlí proměnou" . A abychom dostáli názvu programu, v blízkosti našeho stánku se i závodilo. Nejmenší děti s papírovými zvířátky, ty větší na překážkové dráze se startovními bloky. Na pódiu vystoupil dvakrát s pásmem jarních písniček školní pěvecký sbor pod vedením p. učitelky Mgr. Hany Krahulové.

H. Reichová

foto

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Aktuální počasí

Ostrava

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 6

Včerejší návštěvy 73

Návštěvy tento měsíc: 1473

Celkový počet návštěv: 137741