Den Země 2019

Stejně jako v minulých letech se naše škola zapojila do oslav Dne Země.
V areálu školy děti plnily soutěžní i nesoutěžní úkoly na téma "Život není jen náhoda..." Žáci se dozvěděli zajímavé informace o chování zvířat, například o délce spánku, péči o mláďata, zoologických názvech zvířecích rodin, důvěře a přátelství ve zvířecí říši. Vyzkoušeli si hru kočky s myší, logické uvažování  i otestovali trpělivost při skládání Rubikovy kostky.  V plnění úkolů se nejúspěšněji umístily třídy 3.B, 5. C, 7.B a  9.A.

Tradičně se konala také výstava domácích mazlíčků. Anketu o nejsympatičtějšího mazlíčka vyhrál ježek bělobřichý Matyase Žurka (7.B), další místa obsadili želva zelenavá  Jirky Staufčíka ( 4.B), štír Karla  Zelingera ( 6.B), užovka červená  Lucie Kovalové ( 5.B) a králík Daniela Lepiaře ( 5.B).
Na Hlavní třídě měla naše škola pro veřejnost připraven stánek s programem "S jarem o závod". Součástí programu byla ochutnávka jarních klíčků různých rostlin i s návodem na klíčení, návštěvníci stánku si mohli vyrobit panáčka travňáčka . Protože s jarem je spjato i rozmnožování, děti si mohly na modelech a puzzle představit postupný vývin žáby, brouka i motýla a vytvořit si motýlí leporelo s "dokonalou motýlí proměnou" . A abychom dostáli názvu programu, v blízkosti našeho stánku se i závodilo. Nejmenší děti s papírovými zvířátky, ty větší na překážkové dráze se startovními bloky. Na pódiu vystoupil dvakrát s pásmem jarních písniček školní pěvecký sbor pod vedením p. učitelky Mgr. Hany Krahulové.

H. Reichová

foto

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 114

Včerejší návštěvy 105

Návštěvy tento měsíc: 653

Celkový počet návštěv: 164504