16. celostátní přehlídka výtvarných prací dětí a mládeže SDÍLENÁ IMAGINACE

Přehlídka nemá charakter soutěže, ale NIPOS-ARTAMA jmenuje tým kurátorů složený z teoretiků výtvarného oboru, didaktiků a aktivních výtvarných umělců, kteří oceňují projekty, jejichž prostředkem i cílem je hledání a propagování takových metod práce s dětmi a mládeží, které rozšiřují dosavadní přístupy k výtvarnému oboru, a to zejména ve vztahu k současným tématům a jejich vizuálního uchopení v kontextu s vývojem současného umění.

Do přehlídky bylo zasláno sto projektů ze základních uměleckých škol, gymnázii, základních škol. Oceněno čestným uznáním bylo pouze devět projektů. Naše škola se přehlídky zúčastnila s šesti výtvarnými projekty žáků. Tým kurátorů ocenil čestným uznáním Andreu Mičíkovou a projekt žáků 1. A a 1. C Červená Karkulka aneb Cesta lesem. Ocenění bylo předáno na zahájení výstavy v sobotu 25. května ve Zlíně u příležitosti 59. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež Zlín 2019 za účasti Doc. PhDr. Jaroslava Vančáta, Ph.D., PaedDr. Markéty Pastorové, PaedDr. Jana Svobody, doc. Vladimíra Havlíka, Livie Klausové, představitelů z ministerstvo kultury, ředitele zlínského filmového festivalu, atd. .

A. Mičíková

foto

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 116

Včerejší návštěvy 105

Návštěvy tento měsíc: 655

Celkový počet návštěv: 164506