Olympiáda dětí a mládeže 2019

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Sportovní třídy - Aktuality

Olympiáda dětí a mládeže 2019

17.6.2019

Zoom gallery Celkem 5 porubských atletů a atletek se bude letos účastnit "Letní olympiády dětí a mládeže". A co je to vlastně ta olympiáda?
Olympiáda dětí a mládeže České republiky (ODM) je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy.
ODM je projektem Českého olympijského výboru, který si ke spolupráci vybírá jako pořadatele jednotlivé kraje. Olympiády se odehrávají v dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba. Jednotlivé výpravy sestavují příslušné krajské úřady na základě nominačních kritérií jednotlivých sportovních svazů.

Seznam sportů, které se letos na Olympiádě představí je následující:

Zoom gallery

V letošním roce půjde tedy o 19 sportů v 65 kategoriích, kde bude bojovat celkem na 3 387 sportovců. Již jenom dostat se na tuto akci je obrovským úspěchem každého mladého sportovce v daném kraji!

V letošním roce bude ve dnech 23. – 28. 6. 2019 hostit tuto olympiádu Liberecký kraj. Za náš klub se budou účastnit v kategorii a disciplínách:

MLADŠÍ ŽÁCI

• Hurina Alex - výška, oštěp