Mistrovství Moravy a Slezska družstev žactva

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Sportovní třídy - Aktuality

Medaile z Mistrovství Moravy a Slezska družstev žactva

16.9.2019

Zoom galleryV neděli 15.9. se konalo v Uherském Hradišti Mistrovství Moravy a Slezska družstev staršího žactva. Pro náš klub je vždy úspěchem samotný postup na mistrovství Moravy v družstvech, protože náš kraj je v tomto směru hodně nabitý! Vždy se o postup bije 4-5 týmů a na někoho ten "černý petr" zůstat musí. Letos stejně jako minulý rok!!! se podařilo postoupit děvčatům. Letos se k nim po roční odmlce připojili také chlapci. I díky tomu jsme si prodloužili závodní sezonu o dalších pár dní :-)...

S jakými ambicemi jsme na toto mistrovství jeli a jak se je podařilo naplnit?

CHLAPCI

Chlapců nemáme v ročníku staršího žactva (2004-2005) mnoho a tak každá omluvenka, nemoc či jiná obtíž znamená výraznější oslabení družstva. Nakonec odjelo do Hradiště 12 statečných ;-). Oproti plně obsazeným týmům, kde může být u chlapců až 22 závodníků, jsme s polovinou chlapců bohužel nemohli myslet příliš vysoko. Chlapci v předminulém roce dosáhli na pěkné 9. místo a cílem bylo se kolem tohoto místa pohybovat i letos. Výsledné 9. místo je v závěrečném hodnocení velice pěkným umístěním chlapců. Jde o 9 nejlepší družstvo celé Moravy!!! Chlapcům gratulujeme k postupu na MMaS a pěknému umístění ve velké konkurenci. Nejlepšími porubskými bodovači tohoto kola byli Teslík Maxim, Chovanec Patrik a Vlach Tadeáš.
Zoom gallery

DÍVKY

Oproti chlapcům je u děvčat situace opačná. Dostat se do družstva na jednotlivé kola či dokonce Mistrovství Moravy a Slezska není úplně jednoduché, protože je děvčat více než členů týmu. V družstvu na dané kolo může být maximálně 20 atletek. A jak to tak trenéři spočítali :-), měly se naše "porubské děvčata" bít o postup na Mistrovství České republiky, kde se z Moravy probojují jen čtyři nejlepší týmy Moravy a Slezska! Tajně si trenéři doufali na medailový úspěch. Od prvních disciplín bylo více méně jasné, že titul zůstane doma v Uherském Hradišti, ale boj o druhé a třetí místo, byl zajímavější než leckterý thriller :-). O druhé a třetí místo se po pár prvotních disciplínách začala tahat právě naše děvčata s Frýdkem-Místkem. Ten získal obří náskok 40bodů v chůzi! A ten jsme v následných disciplínách začali stahovat. Výborné sprinty na 60m a 150m, překážky na 100 i 200m nám k tomu pomohly. V dalších běžeckých a technických disciplínách jsme dokázali držet krok a neztrácet. Před štafetami na 4x60m a 4x300m byl rozdíl cca 7bodů pro Frýdek-Místek, po štafetách 4,5bodu pro nás!!! Děvčata z Poruby získala historický úspěch pro náš atletický klub!!! Od roku 1992 (27let) bylo nejlepší umístění v družstvech porubských starších žákyň třetí místo. A to hned 5x, ale letos poprvé děvčata dosáhla na 2 místo - nejlepší umístění!!! Díky tomu o jaký rozdíl se děvčatům podařilo umístit, bylo extrémně důležité u všech děvčat to co předvedli a doslova šlo o každý jeden bod, který získaly! Skvělá práce a obří gratulace všem děvčatům!! Nejlepšími bodovačkami byly: Toová Klára, Bártová Daniela, Fialová Dominika.

Pro dívky to znamená postup na Mistrovství České republiky družstev, které se bude konat v sobotu 5.10. v Praze! Děvčata si prodloužila závodní sezonu, jak to šlo :-D!

A jak jsme na tom v soutěži o dort pro nejlepší bodovače?
U děvčat je vše pořád ještě otevřeno..., MMaS nám přidává body do tabulky jako 1,5násobek díky vyšší úrovně soutěže a vyšší konkurenci pro získání bodů... u M ČR se bude počítat dokonce 2násobek získaných bodů! Aktuální tabulka níže:

U chlapců je bodování o mega dort pro nejlepšího bodovače uzavřeno! Vítězem se v letošním ročníku stal Teslík Maxim a bude tak oceněn na závěr roku při tradičním slavnostním vyhlašování!