Medaile z Mistrovství ČR družstev žactva

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Sportovní třídy - Aktuality

Medaile z Mistrovství České republiky družstev žactva

8.10.2019

Zoom galleryV sobotu 5.10. se konalo Mistrovství České republiky družstev žactva. Za náš klub se na toto mistrovství dostalo družstvo dívek díky 2. místu na MMaS družstev.
Na M ČR se nominují první 4 družstva z Mistrovství Moravy a první tři družstva z Mistrovství Čech skupiny A a skupiny B. Celkem tedy jen 10 nejlepších týmu z celé České republiky. Jen účast na samotném M ČR je tedy velkým úspěchem pro každý klub, který se tam dostane.
V celé historii se porubským atletkám v kategorii žactva na M ČR podařilo získat jako nejlepší umístění 2x 5.místo - do letošního roku! Letos naše družstvo dívek získalo v neskutečně dramatickém závodě historické umístění - 3.místo!!! Ale pojďme od začátku smile.gif.

Díky možnosti a finanční podpoře, kterou nám vedení klubu dalo, jsme na akci mohli vyjet již v pátek 4.10. Ubytovali jsme se na kolejích pro některé z děvčat v budoucnu třeba i budoucí vzdělávací organizace - Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy ;-). Po příjezdu na koleje, jsme se ubytovali a zašli se na stadion univerzity před sobotními závody trošku z toho vlaku rozhýbat. V podvečer měli všichni volno, každý jej využil dle vlastních potřeb a chutí.

V sobotu ráno jsme vycestovali směr stadion SK Slavia Praha, kde se závody konaly. Již ráno bylo jasné, že tyto závody nebudou co se týče počasí vůbec nic příjemného. Zima a občasné mrholení bylo všudypřítomné. V průběhu dne se počasí ještě zhoršilo na déšť, zimu a vítr, který odnášel i stanové přístřešky, pod kterými se atletky na disciplínách ukrývaly. Je potřeba si uvědomit, že i v takovém počasí, museli atleti a atletky dolů se svršky do závodních dresů, topů, kraťas apod... jinak by nebyli připuštěni ke startu dané disciplíny... Obvzláště nejhorší počasí bylo v době běhu dívek na 1 500m překážek, kde dívky probíhaly i ledovou vodou ve vodním příkopu... no nic co by bylo k závidění...
Zoom gallery

Na začátku programu byly dle časového pořadu tři disciplíny, kterými byly tyč, oštěp, chůze. Z našeho pohledu se jedná o disciplíny, které nemáme nejsilnější, takže jsme doufali, že se zadaří získat alespoň nějaké body. V oštěpu jsme neměli nikoho. V chůzi 2 děvčata - Kutějovou Rozálii a Petrovou Ninu. Nině očividně počasí vůbec nesedělo a chůzí se docela protrápila. Na druhou stranu je potřeba ocenit, že to nevzdala a bojovala až do konce. Rozce nevíme jestli počasí sedlo, ale bojovala co to šlo, zlepšením osobáčku o téměř 1minutu (20:15.25) nemohla udělat více! Bohužel 14.místo na body nestačilo. V tyči jsme měli Zdražilovou Denisu, která i přes velice nepříznivé počasí pro skok o tyči bojovala, skočila na ni "standardní" 2,00m a vybojovala dělenou 10tou příčku, která je již obodována. Denča do týmu přinesla 0,33bodu. Tabulka po prvních třech disciplínách vypadala hrozivě!

1 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 48   6 A. C. Sparta Praha 12,5
2 A. C. TEPO Kladno 27,5   7 AC TJ Slovácká Slavia Uh.Hradiště 8,33
3 SSK Vítkovice, z.s. 24,33   8 TJ Sokol Hradec Králové 8
4 TJ Sokol Kolín-atletika 18   9 AK ŠKODA Plzeň 7
5 ASK Slavia Praha 14   10 Atletika Poruba z.s. 0,33

Následovaly rozběhy na 60m v 11:30, kde se podařilo všem třem děvčatům postoupit do B finále. takže Fialová Dominika, Schneeberger Melanie a Toová Klára mohly v následném finále (po 100m př) bojovat o body pro naše družstvo. Děvčata v rozbězích běžela v zimě a mrholení v časech Klára - 8.15, Domča - 8.23, Melča - 8.24.Body se budou rozdělovat až po finále, takže zatím žádná změna v tabulkách :-). Na zvážení je klíč postupu do finále A a B do budoucna... kde by daleko více seděl klíč vítěz rozběhu (3osoby) + 3 na čas, než 2 nejrychlejší z každého běhu bez rozdílu časů... snad se nad tím do budoucna někdo zamyslí.
Zoom gallery

Dalšími disciplínami, které začínaly ve 12:00hod byly 800m, dálka a kladivo. Zde jsme již očekávali větší přísuny bodů a vylepšení pozice v tabulce. Na 800m se na trať vydaly Válková Nina a Vantuchová Sabina. Obě dívky běžely přesně dle pokynů trenérů a skvělým závěrem se jím podařilo umístit na celkovém 4 a 6 místě. Sabča 4.místem získala 7bodů a Ninča 6.místem bodů 5. V kladivu medailistka M ČR jednotlivců Bártová Daniela byla "jistotou" na body. Danča má kladivo moc ráda a jde to vidět. Danča skončila na vynikajícím 2.místě a získala 9 bodů. V dálce jsme s velkým přísunem bodů nepočítali, ale opak byl pravdou. Homolkovou Valentýnu, se kterou jsme do první osmičky počítali překvapivě doprovodila také Holšanová Amálie v novém osobáku 4.92m. Valča pořád okupovala vzdálenost 5.00-5.05m a ne a ne uletět... pro Valču to znamenalo moc pěkné 5. místo a 6 bodů. Pro Amču na její aktuální výkonnost vynikající 7.místo a 4 body. Tabulka již byla pro nás po těchto třech disciplínách mnohem příjemnější:

1 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 51   6 Atletika Poruba z.s. 31,33
2 A. C. TEPO Kladno 48,5   7 ASK Slavia Praha 23
3 AC TJ Slovácká Slavia Uh.Hradiště 45,33   8 A. C. Sparta Praha 22,5
4 SSK Vítkovice, z.s. 43,33   9 TJ Sokol Kolín-atletika 21
5 AK ŠKODA Plzeň 33   10 TJ Sokol Hradec Králové 17

Zoom gallery

Ve 12:30 jsme se připravovali na 100m překážek, kde Toová Klára medailistka M ČR jednotlivců a Fialová Dominika také účastnice M ČR jednotlivců byly doplněny Dokulilovou Anetou. I zde byl předpoklad velice slušného bodového zisku. Nakonec se všechny 3 děvčata vyšvihly... Aneta si zaběhla nový osobáček, který znamenal 13. místo a jen kousiček od bodů... Domča si zaběhla vyrovnaný osobáček, 7.místo a 4body. Klára doběhla hodně těsně na 4. místě a pro klub výborných 7 bodů. Posun o další příčku nahoru...

1 AC TJ Slovácká Slavia Uh.Hradiště 58,33   6 ASK Slavia Praha 38
2 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 51   7 AK ŠKODA Plzeň 36
3 A. C. TEPO Kladno 48,5   8 TJ Sokol Kolín-atletika 34
4 SSK Vítkovice, z.s. 43,33   9 A. C. Sparta Praha 22,5
5 Atletika Poruba z.s. 42,33   10 TJ Sokol Hradec Králové 18

Po překážkách následovalo finále na 60m, kde jak Klára tak Domča měli svůj start. K nim se přidala Melča. Melča se zlepšila a novým osobáčkem 8.20 byla na 2.místě (3body) v B finále. Na Kláře a Domči bylo vidět, že ještě nejsou úplně zregenerované po 100m př (Kláru navíc trápil zadní stehenní sval) a na tom běhu to bylo trošku vidět. Klára skončila na 3.místě (2body) B finále a Domča na 5. místě B finále. Zde jsme čekali trošku více bodů, ale postupový klíč do A a B finále není optimální... bohužel pravidla jsou pravidla....

1 AC TJ Slovácká Slavia Uh.Hradiště 66,33   6 SSK Vítkovice, z.s. 43,33
2 AK ŠKODA Plzeň 56   7 ASK Slavia Praha 38
3 A. C. TEPO Kladno 55,5   8 A. C. Sparta Praha 37,5
4 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 51   9 TJ Sokol Kolín-atletika 34
5 Atletika Poruba z.s. 47,33   10 TJ Sokol Hradec Králové 19

Mezi 13:15 a 13:30 začínaly další tři disciplíny - 300m, výška, disk. Na 300m jsme docela dost sázeli. Schneeberger Melanie a Fistrová Adéla nás nezklamaly, ba naopak. I ve velmi nepříznivém počasí Melča zaběhla svůj hodně vysoký standard pod 42 sekund! A Adéla běžela ve vyrovnaném osobním rekordu. Melča celkově na skvělém 2.místě a 9 bodů, Adéla na výborném 4.místě a 7bodů. Ve výšce jsme měli Homolkovou Valentýnu a dle skočených výkonů to vypadalo někde na 9-11 místo. Je potřeba říci, že nám přálo i počasí, kdy Valča i fakt v "hnusném" dešti, velkém větru a zimě zvládala vše velmi bravurně. Ostatní děvčata, které měly skočeno více odpadaly jako "hrušky". Pro Valču to znamenalo celkové velmi nečekané překvapení - 4. místo a 7 bodů. V disku nastoupila Bártová Daniela. Před týdnem si zlepšila osobáček na skvělých 30metrů a tak jsme doufali, že se jí zadaří i zde a budou nějaké body navíc :-). Bohužel už byla dlouho na dráze a zima, déšť zrovna diskařům moc nepomáhá (kruh plný vody klouže..., disk klouže apod..). Danča skončila bohužel mimo bodované pořadí. I tak se tabulka začala vyjasňovat... a my poprvé nutno podotknout, že jen na chvíli na virtuální medailové příčce...

1 AC TJ Slovácká Slavia Uh.Hradiště 87,83   6 SSK Vítkovice, z.s. 62,08
2 AK ŠKODA Plzeň 72,25   7 TJ Sokol Kolín-atletika 62
3 Atletika Poruba z.s. 70,33   8 A. C. Sparta Praha 53,5
4 A. C. TEPO Kladno 69,25   9 ASK Slavia Praha 38,75
5 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 69   10 TJ Sokol Hradec Králové 31

Zoom gallery

Zoom galleryNyní jsme byli na medailových pozicích!!! Jenže před námi ještě dalších 7 disciplín!!! Následovalo 1 500m př (tzv. steeplechase), 200m př a koule. Na delší překážky se vydala Březná Gabriela, na kratší Dokulilová Aneta a v kouli Bártová Daniela. Gabka byla na 1500m př také na M ČR jednotlivců a je třeba říci, že zde na družstvech to Gabce i k extrémnímu počasí, nebo právě proto, protože Gabka je bojovnice... sedlo mnohem více. Výborné 4. místo a 7 bodů. Anet byla zase účastnicí M ČR jednotlivců na 200m př. Také Anet se zde dařilo více..., že by potrénovala ;-)... Celkové 7.místo a 4 body pro družstvo. Danča byla očividně již hodně promrzlá za celý den na dráze a koule jí vůbec nevyšla dle jejích představ. V pořadí to bohužel na body nestačilo. V tabulce je vše pořád ještě hodně otevřené... mezi druhým a osmým místem pouhých 10,5 bodů!

1 AC TJ Slovácká Slavia Uh.Hradiště 106,33   6 TJ Sokol Kolín-atletika 79,5
2 A. C. TEPO Kladno 88,25   7 SSK Vítkovice, z.s. 78,08
3 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 86   8 ASK Slavia Praha 77,75
4 AK ŠKODA Plzeň 85,25   9 A. C. Sparta Praha 62,5
5 Atletika Poruba z.s. 81,33   10 TJ Sokol Hradec Králové 39

Poslední dvě individuální disciplíny byly 150m, kde nás zastupovaly Fialová Dominika a Toová Klára. V běhu na 1 500m nás zastupovala Bienieková Natálie. Běh na 150m byl trošku otázkou... obě děvčata za sebou již měly 3 závody a toto byl již čtvrtý... v tom počasí docela hodně... Děvčata šly, ale na krev a zvládly to opravdu dobře! Klára získala za 6.místo 5 bodů a Domča za 8.místo 3 body. Natka na 1 500m běžela seč jí síly stačily a velmi dobrým posledním kolem získala 9. místo a 2 body pro družstvo. Stav před štafetama, nebyl úplně růžový..., ale na druhou stranu jsme věděli jakou sílu máme ještě ve štafetách na 4x60m a 4x300m, jistota tam, ale žádná nebyla. Říkali jsme si... zvládneme během posledních dvou disciplín stáhnout hrozivých 18 bodů na medailové příčky? O cca 15bodech jsme byli přesvědčeni, ale 18?! Tabulka před štafetami:

1 AC TJ Slovácká Slavia Uh.Hradiště 118,33   6 SSK Vítkovice, z.s. 89,08
2 AK ŠKODA Plzeň 109,25   7 TJ Sokol Kolín-atletika 83,5
3 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 109   8 ASK Slavia Praha 80,75
4 A. C. TEPO Kladno 95,25   9 A. C. Sparta Praha 75,5
5 Atletika Poruba z.s. 91,33   10 TJ Sokol Hradec Králové 44

Štafety na 4x60m pro nás znamenaly přínos skvělých 15 bodů! za 3. místo (Dokulilová A., Holšánová A., Vantuchová S., Březná G.) a 4. místo (Fistrová A., Petrová N., Válková E., Homolková V.) v celkovém pořadí. To nás sice na medailové pořadí nedostalo, ale ztrátu na medaili z propastných 18 bodů jsme snížili na 4 body!! Takže naděje žila dále... Tabulka po štafetách 4x60m a naděje žije!!

1 AC TJ Slovácká Slavia Uh.Hradiště 124,33   6 SSK Vítkovice, z.s. 100,08
2 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 113   7 ASK Slavia Praha 89,75
3 AK ŠKODA Plzeň 110,25   8 TJ Sokol Kolín-atletika 83,5
4 Atletika Poruba z.s. 106,33   9 A. C. Sparta Praha 78,5
5 A. C. TEPO Kladno 100,25   10 TJ Sokol Hradec Králové 46

Před štafetami na 4x300m jsme se rozhodli rozestavit děvčata, která již měla vše za sebou podél celé dráhy, tak aby prostě našim ještě bojujícím děvčatům fandila a vyhecovala je k výkonům na 120%!!! Ve štafetách na 4x300m byly 4 rozběhy. Naše A štafeta ve složení Fistrová A., Březná G., Válková N., Vantuchová S. doběhla na celkovém vynikajícím 2. místě a přidala nám 9 bodů. Jenže štafeta Plzně v následném běhu doběhla na celkovém 4. místě, což bylo 7 bodů. Tím jsme sice stáhli jejich náskok, ale pořád chyběly 2 body! Tabulka byla před posledním čtvrtým rozběhem úplně poslední disciplíny následující...

1 AC TJ Slovácká Slavia Uh.Hradiště 124,33   6 A. C. TEPO Kladno 104,25
2 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 121   7 ASK Slavia Praha 91,75
3 AK ŠKODA Plzeň 117,25   8 A. C. Sparta Praha 90,5
4 Atletika Poruba z.s. 115,33   9 TJ Sokol Kolín-atletika 86,5
5 SSK Vítkovice, z.s. 106,08   10 TJ Sokol Hradec Králové 46

Neskutečné nervy před poslední štafetovým rozběhem... ve kterém jsme měli B štafetu a Plzeň již další štafetu nepostavila... takže jsme věděli, že děvčata musí zaběhnout čas kolem 3:08,50 na to aby získaly 2 body a 3. místo... a tak jsme štafetu ve složení Schneeberger M., Zdražilová D., Vavrečková E., Gleňová V. hnali na každém metru celý běh jak to jen šlo... teď už běhali a fandili i trenéři. Teda oni fandili pořád, ale už i běhali :-), protože ta šance opravdu existovala! Jakmile děvčata doběhla do cíle, byly slyšet výkřiky jen porubských atletek a asi hlavně trenérů smile.gif, kteří věděli jaký čas by měl stačit...  děvčata zaběhly čas 3:05.01. To znamenalo celkové 6. místo a hlavně posledních 5 bodů do celkové skládačky družstev žákyň M ČR!

Finální pořadí tedy bylo:

1 AC TJ Slovácká Slavia Uh.Hradiště 124,33   6 A. C. TEPO Kladno 104,25
2 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 121   7 ASK Slavia Praha 91,75
3 Atletika Poruba z.s. 120,33   8 A. C. Sparta Praha 90,5
4 AK ŠKODA Plzeň 117,25   9 TJ Sokol Kolín-atletika 86,5
5 SSK Vítkovice, z.s. 106,08   10 TJ Sokol Hradec Králové 46

Úžasná atmosféra, úžasné výkony, zároveň u všech klubů byly i propady, kde s body počítaly a nebyly, jinde byly překvapení... a to k tomu patří, tím jsou tyto závody družstev speciální!

Obrovskou gratulaci posíláme všem děvčatům, která se tohoto republikového finále účastnila od jejich trenérů, vedení klubu a fanoušků našeho atletického oddílu.

Tohoto finále se účastily děvčata ve složení:

Daniela Bártová, Natálie Bienieková, Gabriela Březná, Aneta Dokulilová, Dominika Fialová, Adéla Fistrová, Vanessa Gleňová, Amálie Holšánová, Valentýna Homolková, Karolína Vajdová, Rozálie Kutějová, Eliška Vavrečková, Nina Petrová, Melanie Schneeberger, Vendula Matějková, Klára Toová, Ema Válková, Nina Válková, Sabina Vantuchová, Denisa Zdražilová

Zoom galleryZoom gallery

A jak dopadlo bodování o speciální dort, který bude předán na každoročním slavnostním ukončení atletického roku? Největším počtem bodů přispěla do celkového součtu a dort si převezme Bártová Daniela!! Moc gratulujeme!
Zoom gallery

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 22

Včerejší návštěvy 379

Návštěvy tento měsíc: 873

Celkový počet návštěv: 167549