×

Varování

Nepodařilo se nahrát XML soubor
Premature end of data in tag item line 2
Premature end of data in tag channel line 2
Premature end of data in tag results line 2
Premature end of data in tag query line 2

Děvčata zvítězila, chlapci byli třetí!

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Sportovní třídy - Aktuality

V pondělí 25.9. se na městském stadionu v Ostravě konalo Mistrovství Moravskoslezského kraje družstev mladšího žactva v atletice. Děvčata zvítězila s velkou převahou a chlapci skončili na výborném třetím místě.

Do tohoto finále postoupilo pouze šest nejlepších týmů chlapců a děvčat ze základních kol, kde bylo po 12 respektive 15 týmech! Také děvčata a chlapci naší školy ZŠ Porubské se této akce pod hlavičkou partnerského atletického klubu účastnili.

IMG 8113 small

Chlapci dorazili v téměř "nejsilnějším" možném složení s maximální účasti, což bylo nejdůležitější podmínkou pro to, aby mohli být úspěšní. Tušilo se, že první dvě místa jak napovídala základní čtyřkolová část družstev si mezi sebou rozdělí chlapci z Opavy (1.místo) a Vítkovic (2.místo). O třetí místo se, ale předpokládal velký boj právě mezi našimi borci z Poruby a chlapci z Třince, Valašského Meziříčí a Havířova. Některé chlapce, ale i děvčata trápily menší zdravotní problémy, přesto dorazili a se svými kamarády bojovali! Nebudeme vyhodnocovat, kdo byl či nebyl nejlepší, protože o to třetí místo se zasloužili opravdu všichni jako jeden muž! Chlapci tímto třetím místem získali také možnost se účastnit Moravského finále, kde nastoupí proti celkům z Jihomoravského, Olomouckého a Zlínského kraje! Chlapi všem moc gratulujeme!!!

Pořadí týmu chlapců v krajském finále:

pořadí tým počet bodů
1. TJ Sokol Opava 200,5
2. SSK Vítkovice 159,5
3. Atletika Poruba z.s. 97
4. TJ TŽ Třinec 76
5. TJ Valašské Meziříčí 69
6. TJ Start Havířov 55

Naopak děvčata, která oproti chlapcům svou konkurenci ve všech základních kolech řádně "drtila", měla svou pozici pro finálové kolo naprosto opačnou. Museli prokázat, že jsou velkými favority tohoto finále a že si jdou pro vítězství! A jak víme, ne vždy je ten další krok tak jednoduchý, když musíte něco obhájit... Přesto všechno se děvčata semkla a vzájemně se velice pěkně podporovala (to platí i o chlapcích :-) ). Výborné výsledky celého týmu děvčat znamenalo vítězství s obrovským náskokem 83bodů před Vítkovicemi a 87bodů před Kopřivnicí. Děvčata odváděla po celou dobu skvělou práci a nezbývá nám před nimi nic jiného než smeknout a posíláme také obrovskou gratulaci!!!

Pořadí týmu děvčat v krajském finále:

pořadí tým počet bodů
1. Atletika Poruba z.s. 215,5
2. SSK Vítkovice 132,5
3. AKEZ Kopřivnice 128,5
4. TJ Sokol Opava 79
5. TJ TŽ Třinec 67
6. TJ Slezan Frýdek-Místek 47,5

Nyní se oba týmy připravují na své účinkování ve finále Moravy a Slezska družstev! Držte nám palce a snad to alespoň jednomu z našich týmů zacinká :-). Pokud nás budete chtít podpořit, můžete dorazit 8.10. na městský stadion do Ostravy-Vítkovic, kde se finále pořádá.

A kdo se této akce účastnil :-)?

Bártová Daniela Boďa Adam
Bienieková Natálie Čuraj Adam
Březná Gabriela Hrabec Jan
Dokulilová Aneta Chovanec Patrik
Fialová Dominika Chytil Daniel
Homolková Valentýna Krupica Václav
Horečková Jana Kuzník Vojtěch
Lojková Lilla Milata Vojtěch
Matějková Vendula Ondrušák Ondřej
Petrová Nina Orava Václav
Poštulková Michaela Ožana Bernard
Schneeberger Melanie Sadílek Jakub
Synková Karolína Třešňák Matěj
Šušková Marie Vlach Tadeáš
Toová Klára Liška Alexandr
Válková Ema Rufer Matěj
Válková Nikola Podešva Vojtěch
Válková Nina Kovář  Vojtěch
Vantuchová Sabina Teslík Maxim
Zdražilová Denisa Smetana Štěpán

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Aktuální počasí

Ostrava

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 37

Včerejší návštěvy 74

Návštěvy tento měsíc: 2075

Celkový počet návštěv: 145308