Premature end of data in tag results line 2
Premature end of data in tag query line 2

Mistryněmi České republiky v českém rekordu!

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Sportovní třídy - Aktuality

O víkendu 2 a 3. března se v ostavské atletické hale konalo Mistrovství České republiky v atletice žactva. Této nejprestižnější akce v atletice žactva vůbec se díky předchozím výsledkům v hale mohli účastnit také atleti naší školy. Této akce se může účastnit vždy pouze 24 nejlepších atletů a atletek z celé republiky v dané disciplíně v bězích. V technických disciplínách a dlouhých bězích je to dokonce jen 18 atletů a atletek z celé ČR.

IMG 0897

Za naší školu se této nejvyznámější halové akce roku účastnili:

Český rekord v držení žákyň ZŠ Porubské!!!

V sobotu 9.2. se v ostravské atletické hale podařilo na závodech Kids Athletics Poruba štafetě děvčat na 4x200m překonat aktuální ČESKÝ REKORD!!! Žákyně naší školy a děvčata trénující v atletickém klubu Atletika Poruba ve složení (dle úseku) Dokulilová Aneta, Válková Nina, Toová Klára, Fialová Dominika jsou novými držitelkami nejrychlejšího času 1:44.96 v historii České republiky. Děvčatům mooc gratulujeme a držíme palce při Mistrovství České republiky na které je můžete přijít povzbudit. Mistrovství ČR se koná v ostravské atletické hale ve Vítkovicích ve dnech 2.3. - 3.3.

4x200m CeskyRekord2

20 medailí z Mistrovství Moravskoslezského kraje

V sobotu 12.5. se v Opavě konalo Mistrovství Moravskoslezského kraje mladšího žactva a atleti naší školy byli skvělí a získali 10 mistrů Moravskoslezského kraje a dalších 10 medailových umístění!

V Opavě nás přivítalo krásné počasí a kdo měl chuť, přidal se k nám a jel si zazávodit..., kdo jel jistě nelitoval! Porubští atleti byli na závodech opravdu vidět! A to díky 20 medailím byli vidět opravdu zásadně...

Naši medailisté jsou:

Skvělé úspěchy porubských atletů a atletek na krajském mistrovství

V neděli 21.1. se v atletické hale v Ostravě-Vítkovicích konalo krajské mistrovství Moravskoslezského kraje. Na závodech se kromě našeho kraje ukázaly také děti z jiných moravských, českých krajů a dokonce atleti z Polska! Nakonec z toho bylo velmi vysokých 718 startujících v 1 644 startech!

Tohoto mistrovského závodu se účastnilo na 40 atletů naší školy! V závodě naši žáci překonávali sami sebe i představy svých trenérů :-). Svědčí o tom více než 50 překonaných osobních rekordů většiny atletů!! A ještě více, 25 cenných kovů - 9x zlato, 9x stříbro, 7x bronz!!!

IMG 1217

Medailové hody našich žáků na Mistrovství Moravy a Slezska v atletice

V neděli 1.10. se konalo v Hranicích Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců mladšího žactva. Za náš spřízněný atletický klub se na tyto závody vydalo 27 mladých atletů. A závody to byly z pohledu našeho atletického klubu vynikající!

Devět umístění na stupních vítězů je toho jasným důkazem a to je potřeba říci, že nechybělo moc a medailí mohlo být ještě daleko více...

Každé umístění ve "finálové" osmičce je skvělým počinem našich mladých atletů! A tak si nyní představíme jmenovitě ty, kteří patří mezi nejlepší atlety a atletky celé Moravy a Slezska.

Mistři Moravy a Slezska

koule 2kg
1. místo - Bártová Daniela

štafeta 4x60m
1. místo - Poštulková Michaela, Válková Nina, Fialová Dominika, Bártová Daniela

* mimochodem, štafeta obhájila titul z minulého roku, kde jsme se stali také mistry Moravy a Slezka. Letos jsme dokonce obsadili i druhé místo ve štafetách dívek a třetí místo ve štafetách chlapců. To znamená co se týče štafet, nejlepší tým šampionátu