Medailové Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2020

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Sportovní třídy - Aktuality

IMG 5206

Halové Mistrovství České republiky dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek se letos konalo v ostravské atletické hale. Z tohoto mistrovství si odvážíme tři cenné kovy. Jednotně všechny v barvě stříbrné :-), i když to občas bylo jen o kousíček od zlata :-). Jaké bylo celé mistrovství? Komu se a jak dařilo?

Už jen účast na Mistrovství republiky v atletice je považováno za velký úspěch, protože probít se mezi 18 nebo 24 nejlepších atletů/atletek v dané disciplíně z celé ČR, kde o ty nejlepší pozice závodí stovky až tisíce mladých atletů a atletek je nesmírně těžké. Konkurence v tomto sportovním odvětví je rok od roku větší...

Šampionátu se účastnilo na 9 žáků naší školy! Ať už současných nebo minulých, protože jsou již na středních školách. A teď si o nich něco i napíšeme :-). Samozřejmě se na úspěchu atletů a atletek podílejí nemalou měrou také jejich trenéři, kteří jsou uvedeni u jmen svých atletů.

Fialová Dominika (trenéři Fiala, Válka)
Domča měla vynikající celou halovou sezonu. Překonávala sama sebe, až jsme si říkali i s jinými trenéry, kde se to v ní najednou vzalo :-)... asi to jen chtělo svůj čas... Domča mohla na M ČR nastoupit na 60m, 60m překážek a 200m. Všude hravě splnila výkonnostní požadavky... Nakonec si vybrala 60m a 200m, kde se tentokrát cítila více v "kramflecích". Bohužel v pondělí na tréninku (6dní před M ČR) jí píchlo v zadním stehenním svalu - harmstringu a bylo zle... Museli jsme zrušit krátký sobotní sprint na 60m a doufat, že to do neděle na 200m bude ok. Ještě ve čtvrtek byl "zaďák" cítit a nebylo to úplně ok. Naštěstí si vše do neděle sedlo a mohla běžet alespoň těch 200m. Výpadek tréninku v celém posledním týdnu se samozřejmě musel na výsledném čase podepsat. Trenéři se, ale hlavně modlili, aby těch 200m přežilo její stehno bez úhony. Byla důležitou členkou štafety, která si myslela na medaili ;-). Stehno vydrželo a Domča i s tímto výpadkem skončila na fantastickém 8. místě v celé ČR!!!

Toová Klára (trenéři Fiala, Válka)
Klára se probojovala na M ČR v disciplínách 60m, 60m překážek. Klárka tedy měla všechny disciplíny za sebou v jeden den. S pár trenéry jsme se bavili, že Klára pokud by taková statistika existovala, asi vytvořila nový rekord mistrovství v počtu nejrychlejších startovních reakcí :-D! Pro méně znalé. Pokud je startovní reakce pod 0.100s tak to znamená "ulitý" start a diskvalifikaci. Klára jak v rozběhu na 60m překážek, tak na 60m hladkých měla shodnou startovní reakci 0.109s :-D :-D!!! Neskutečně jí ty starty v obou případech vyšly. Na 60m to pro ní znamenalo vyrovnaný halový osobáček 7.95s a celkové výborné 11. místo v ČR. Na překážkách to bylo ještě zajímavější :-)... V rozběhu si Klára vylepšila osobáček na 8.77s a v následném finále ještě na lepších 8.76s!!! A z toho vynikající 5. místo v celé ČR!

Kovář Dan (trenér Duda)
Další příběh máme u Danka Kováře, který týden před M ČR onemocněl. Najednou jako jeden z favoritů na medaili nemusel vůbec startovat! Vyléčit se sice podařilo, ale co se týče tréninků, tak jistě tušíte, že tam v podstatě nic neproběhlo :-(... Danek startoval na 60m a 200m. V rozběhu na 60m si zaběhl svůj nový osobní rekord 7.12 a celkově skončil na vynikajícím 10. místě v republice (v klubovém rekordu)! To, ale nebylo vše. V neděli Danek běžel 200m a v rozběhu si zajistil famózním výkonem (poprvé v historii běžel pod 22s - 21.99) účast ve finále M ČR. Tento čas je zároveň novým klubovým rekordem! Tam i přes svalové zranění doběhl do cíle na fantastickém 2. místě v čase 22.00. 2. místo v ČR JE FANTAZIE!!!

Krupicová Lucie (trenér Buzek)
Lucka startovala na halovém M ČR v trojskoku. A je nutno říci, že to byl neskutečný boj a nervy! Od druhých pokusů se Lucka držela těsně pod stupni vítězů na 4. místě. V předposlední sérií pokusů měla dokonce neplatný pokus a tak se už zdálo, že si Lucka odveze pomyslnou bramboru. Lucka to, ale nevzdala!!! Posledním pokusem skočila svůj nový osobáček 12.16m a získala stříbro!!! Tento výkon je zároveň novým klubovým rekordem! Mega úspěch byl na světě - moc gratulujeme!

Vantuchová Sabina (trenér Duda)
Sabča v týdnu pro přípravu na M ČR zvolila lyže ;-) namísto atletického tréninku. I s ohledem na tento typ "přípravy" to asi nedopadlo úplně podle představ, ale na druhou stranu čas nebyl vůbec špatný a ani moc daleko od osobáčku :-)! Sabča skončila na pěkném 22. místě v ČR.

Zajíček Adam (trenér Ketner)
Adamovou předností je přeci jen chůze a své mistrovství republiky v chůzi již absolvoval. Také mu to tam zacinkalo. Na tomto mistrovství Adam běžel 3 000m a 1 500m. Lépe skončil na 3 000m, kde dosáhl na výborné 6. místo, na druhou stranu i když na 1 500m doběhl "až" na místě devátem, bylo to v novém velkém osobáčku. Výborná umístění tohoto našeho chodce/běžce na delších tratích.

Štafety 4x200m (trenéři Fiala, Válka)
Štafety náš klub postavil. Všechny dorostenecké. Štafety běžely ve složení:
- A - Dokulilová A., Toová K., Fialová D., Schneeberger M.
- B - Fistrová A., Matějková V., Zdražilová D., Krchová A.

Děvčata ve štafetě A patřily ač jsou to dívky ročníků 3x2004 a 1x2005 (asi nejmladší štafeta v celém startovním poli) k velkým favoritkám na medailové umístění! Není to vůbec nadnesená informace, protože porubské dívčí A štafety v různých složeních v posledních letech ani jednou nechyběly na stupních vítězů. Od Moravy po republiku. Jak v hale, tak při venkovním M ČR či MMaS! Letos se ovšem střetly se soupeřem, o kterém věděly, že bude hodně silný!! Jablonec je z minulého roku držitelem dorosteneckého českého rekordu na 4x200m, my jsme jím tento rekord "vzali" v žákovské kategorii minulý rok :-)! Takže dvě MEGA štafety na startu. Štafety se dost mění, ale v tomto případě v obou štafetách byly 3 ze 4 držitelek výše zmíněných českých rekordů. Jablonec tedy s 3 dívkami ročníku 2003 a jednou 2004 naopak patřil k těm "nejstarším" ve startovním poli! Očekával se velký souboj a k tomu také došlo... Rozhodlo se nakonec až v posledních metrech před cílem. Porubské děvčata o 0,17setin sekundy později doběhly a braly nakonec úžasné stříbrné medaile! Proč úžasné se dozvíte za chvíli... A ještě jedna zpráva je velice příjemná. Tyto dívky jsou i příští rok dorostenkami... a víte co? Český rekord právě této jablonecké štafety je jen 1,43s za včerejším výkonem našich děvčat. A tak se zde nabízí otázka - Co bude za rok když děvčata vydrží a vše se sejde :-)??? Už teď z toho byl klubový rekord!

Děvčata ve štafetě B předvedla neskutečně bojovný výkon, a kdyby jste byli na místě, sami by jste žasli co vše se dělo v běhu číslo 2!! S tím souvisí informace i o výše uvedené stříbrné medaili... V běhu číslo 2 se totiž děly neskutečné věci, které se občas dějí, ale v takovém množství snad nikdy... na druhé předávce tam popadalo asi 5-6 děvčat (jak předávajících, tak přebírajících) byl to docela masakr..., ale klobouk dolů, před tím jak se na tomto úseku zachovala Denča Zdražilová, která po převzetí kolíku měla před sebou na zemi již hromadu těl... reakcí nebylo možné se tomuto střetu vyhnout. Spadla, ale ve vteřině vstala a s kolíkem v ruce pelášila sedřená celý okruh. Předala a děvčata doběhly ve výsledku na skvělém 11. místě. Nebýt té hromadné kolize, kde skončily všechny štafety... daného běhu, bojovaly by děvčata o fantastické cca 5-6místo - na B štafetu vyjímečný počin!

Všem co o tomto víkendu bojovali na Mistrovství České republiky gratulujeme k účasti na nejprestižnější akci tohoto typu. Zároveň děkujeme za vynikající a příkladnou reprezentaci školy! Držíme palce do venkovní sezony na dráze!

Fiala Martin

Medailové úspěchy na Mistrovství Moravy a Slezska v atletice!

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Sportovní třídy - Aktuality

IMG 4096

Mistrovství Moravy a Slezska žactva, dorostu, juniorů, dospělých se řadí svou úrovní v rámci české atletiky hned pod Mistrovství České republiky... Republika je pro tyto kategorii 2-3 týdny po tomto mistrovství, takže se již zde ukazují občas moooc pěkné výsledky a osobáčky se to jen hemží, protože je to jedna z posledních možností, kde si vůbec zaběhnout limit pro účast na republikovém šampionátu.

Na MMaS všech kategorií během jednoho víkendu startovalo přes 1 400 závodníků napříč disciplínami a kategoriemi. Začínalo se vždy v 10hod ráno a končilo kolem 19hod večer. Zvlášť těžké je pro atlety se do tohoto procesu namotivovat... dáte jeden rozběh, čekáte 2hodiny, pak finále. Za např. 3-4hodiny další disciplína... je to těžké, ale je třeba se to naučit.

A jak se dařilo? Kdo z žáků ZŠ Porubské se dostal do finálových "osmiček", které lze považovat za „Moravský úspěch“?


Březná Gabriela
Gabka si čerstvě začla pohrávat s 300m běhy a vypadá to, že jí to hodně svědčí :-)! Jedno z těch větších překvapení mistrovství! Také již nějakou dobu trénuje skok o tyči a i zde se dostala mezi osm nejlepších!
2. místo - 300m
8. místo - skok o tyči


Bienieková Natálie
Natka je dlouhodobě naší drobnou, ale šikovnou běžkyní na středních a delších tratích. Po úspěšné medaili na kraji se neztratila ani v konkurenci celé Moravy a v TOP8 se jí podařilo umístit...
7. míto - 1 500m


Fialová Dominika
Domča měla dnes asi svůj den... co individuální závod to nový osobák, ale s velkými zlepšeními jak na překážkách (o 0,13s), tak hladkém sprintu na 200m (o 0,40s), kde je nyní na 6.místě v ČR!!!
4. místo - 200m - 25.35s PB
5. místo - 60m překážek - 9.04s PB


Charvátek Jan
Honza se nám asi zamiloval :-). Jeho relativně novou láskou je skok o tyči a v poslední době to znamenalo velké zlepšení. Již si může říkat, že pravidelně skáče 3metry... uvidíme co předvede na republice v Praze ;-). Tady z toho byla "brambora".
4. místo - skok o tyči


Schneeberger Melanie
Melča je takovou naší "stálicí" a skvělou sprinterkou/běžkyní na 300m (mimo další disciplíny). Na tomto mistrovství z toho byl moc pěkný bronzový stupínek, i když víme, že chtěla mnohem více ;-). Jakmile se podaří vyřešit jedna dlouhodobá záležitost (ona ví přesně o čem mluvím) tak to bude vypadat úplně jinak. Sama se bude divit :-)!
3. místo - 300m


Toová Klára
Klára začala den velmi "luxusně" a to novým velkým vylepšením na překážkách, kde je aktuálně 6 v ČR! I rozběh na hladkém sprintu byl pod 8s... ve finále se začala projevovat únava... asi nám chyběla trošku energie :-)...
3. místo - 60m překážek - 8.87s (rozběh PB 8.85s)
5. místo - 60m - 8.03s (rozběh 7.98s)


Zach Matyáš
Matyáš přestoupil do kategorie staršího žactva a tady se začíná už "trošku" trénovat. Pokud se mu podaří pravidelně chodit na tréninky, tak to bude jistě velmi zajímavé jej dále sledovat... :-). Na mistrovství trošku zápasil s trémou a překážky nevyšly, ale od toho tam právě ty překážky jsou :-). Naopak na hladkém sprintu si to vynahradila vystoupal na stupně vítězů.
2. místo - 60m
7. místo - 150m


štafety 4x200m
Ty máme v posledních pár letech (a tím pár nemyslím pouze poslední 2roky :-) ) velice dobré a atlety a atletky na toto šikovné ;-).I zde na Moravě to znamenalo ve dvou ze tří možností tituly mistrů Moravy a Slezska... co více si ještě přát :-)?
1. místo - 4x200m - žactvo - Válková N., Schneeberger M., Březná G., Hlaváčová K.
1. místo - 4x200m - dorost - Matějková V., Petrová N., Zdražilová D., Vajdová K.
1. místo - 4x200m - žactvo - Zach M., Teslík M., Boďa A., Hrabovský M.
6. místo - 4x200m - žactvo - Hurina A., Charvátek J., Holšánová A., Kadlčáková K.
8. místo - 4x200m - žactvo - Vavrečková E., Krchňáková T., Gleňová V., Hoňková A.

IMG 4108

 

22 medailí z víkendových Mistrovství Moravskoslezského kraje v atletice

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Sportovní třídy - Aktuality

O víkendu 11-12.1. se v ostravské atletické hale konalo Mistrovství Moravskoslezského kraje v atletice. Tohoto mistrovství se účastnili také žáci naší školy a atleti Atletika PORUBA. V sobotu závodily kategorie dorostenců a dorostenek (ročníky 2004 a starší), v neděli žactvo starší a mladší (ročníky 2005 a mladší). Z víkendového mistrovství si naší žáci odvážejí 22 medailových úspěchů! Z toho je 10 medailí zlatých, 9 medailí stříbrných a 3 medaile bronzové! Ti co na medaile tentokrát nedosáhli, nezaháleli a u všech došlo k vylepšení jejich vlastních osobních maxim v disciplínách, ve kterých závodili.

Fotografie a další informace najdete na našem Facebooku https://www.facebook.com/zsporubska/ 

výsledky atletika

Medaile z Mistrovství ČR družstev žactva

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Sportovní třídy - Aktuality

Medaile z Mistrovství České republiky družstev žactva

8.10.2019

Zoom galleryV sobotu 5.10. se konalo Mistrovství České republiky družstev žactva. Za náš klub se na toto mistrovství dostalo družstvo dívek díky 2. místu na MMaS družstev.
Na M ČR se nominují první 4 družstva z Mistrovství Moravy a první tři družstva z Mistrovství Čech skupiny A a skupiny B. Celkem tedy jen 10 nejlepších týmu z celé České republiky. Jen účast na samotném M ČR je tedy velkým úspěchem pro každý klub, který se tam dostane.
V celé historii se porubským atletkám v kategorii žactva na M ČR podařilo získat jako nejlepší umístění 2x 5.místo - do letošního roku! Letos naše družstvo dívek získalo v neskutečně dramatickém závodě historické umístění - 3.místo!!! Ale pojďme od začátku smile.gif.

Díky možnosti a finanční podpoře, kterou nám vedení klubu dalo, jsme na akci mohli vyjet již v pátek 4.10. Ubytovali jsme se na kolejích pro některé z děvčat v budoucnu třeba i budoucí vzdělávací organizace - Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy ;-). Po příjezdu na koleje, jsme se ubytovali a zašli se na stadion univerzity před sobotními závody trošku z toho vlaku rozhýbat. V podvečer měli všichni volno, každý jej využil dle vlastních potřeb a chutí.

V sobotu ráno jsme vycestovali směr stadion SK Slavia Praha, kde se závody konaly. Již ráno bylo jasné, že tyto závody nebudou co se týče počasí vůbec nic příjemného. Zima a občasné mrholení bylo všudypřítomné. V průběhu dne se počasí ještě zhoršilo na déšť, zimu a vítr, který odnášel i stanové přístřešky, pod kterými se atletky na disciplínách ukrývaly. Je potřeba si uvědomit, že i v takovém počasí, museli atleti a atletky dolů se svršky do závodních dresů, topů, kraťas apod... jinak by nebyli připuštěni ke startu dané disciplíny... Obvzláště nejhorší počasí bylo v době běhu dívek na 1 500m překážek, kde dívky probíhaly i ledovou vodou ve vodním příkopu... no nic co by bylo k závidění...
Zoom gallery

Na začátku programu byly dle časového pořadu tři disciplíny, kterými byly tyč, oštěp, chůze. Z našeho pohledu se jedná o disciplíny, které nemáme nejsilnější, takže jsme doufali, že se zadaří získat alespoň nějaké body. V oštěpu jsme neměli nikoho. V chůzi 2 děvčata - Kutějovou Rozálii a Petrovou Ninu. Nině očividně počasí vůbec nesedělo a chůzí se docela protrápila. Na druhou stranu je potřeba ocenit, že to nevzdala a bojovala až do konce. Rozce nevíme jestli počasí sedlo, ale bojovala co to šlo, zlepšením osobáčku o téměř 1minutu (20:15.25) nemohla udělat více! Bohužel 14.místo na body nestačilo. V tyči jsme měli Zdražilovou Denisu, která i přes velice nepříznivé počasí pro skok o tyči bojovala, skočila na ni "standardní" 2,00m a vybojovala dělenou 10tou příčku, která je již obodována. Denča do týmu přinesla 0,33bodu. Tabulka po prvních třech disciplínách vypadala hrozivě!

1 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 48   6 A. C. Sparta Praha 12,5
2 A. C. TEPO Kladno 27,5   7 AC TJ Slovácká Slavia Uh.Hradiště 8,33
3 SSK Vítkovice, z.s. 24,33   8 TJ Sokol Hradec Králové 8
4 TJ Sokol Kolín-atletika 18   9 AK ŠKODA Plzeň 7
5 ASK Slavia Praha 14   10 Atletika Poruba z.s. 0,33

Následovaly rozběhy na 60m v 11:30, kde se podařilo všem třem děvčatům postoupit do B finále. takže Fialová Dominika, Schneeberger Melanie a Toová Klára mohly v následném finále (po 100m př) bojovat o body pro naše družstvo. Děvčata v rozbězích běžela v zimě a mrholení v časech Klára - 8.15, Domča - 8.23, Melča - 8.24.Body se budou rozdělovat až po finále, takže zatím žádná změna v tabulkách :-). Na zvážení je klíč postupu do finále A a B do budoucna... kde by daleko více seděl klíč vítěz rozběhu (3osoby) + 3 na čas, než 2 nejrychlejší z každého běhu bez rozdílu časů... snad se nad tím do budoucna někdo zamyslí.
Zoom gallery

Dalšími disciplínami, které začínaly ve 12:00hod byly 800m, dálka a kladivo. Zde jsme již očekávali větší přísuny bodů a vylepšení pozice v tabulce. Na 800m se na trať vydaly Válková Nina a Vantuchová Sabina. Obě dívky běžely přesně dle pokynů trenérů a skvělým závěrem se jím podařilo umístit na celkovém 4 a 6 místě. Sabča 4.místem získala 7bodů a Ninča 6.místem bodů 5. V kladivu medailistka M ČR jednotlivců Bártová Daniela byla "jistotou" na body. Danča má kladivo moc ráda a jde to vidět. Danča skončila na vynikajícím 2.místě a získala 9 bodů. V dálce jsme s velkým přísunem bodů nepočítali, ale opak byl pravdou. Homolkovou Valentýnu, se kterou jsme do první osmičky počítali překvapivě doprovodila také Holšanová Amálie v novém osobáku 4.92m. Valča pořád okupovala vzdálenost 5.00-5.05m a ne a ne uletět... pro Valču to znamenalo moc pěkné 5. místo a 6 bodů. Pro Amču na její aktuální výkonnost vynikající 7.místo a 4 body. Tabulka již byla pro nás po těchto třech disciplínách mnohem příjemnější:

1 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 51   6 Atletika Poruba z.s. 31,33
2 A. C. TEPO Kladno 48,5   7 ASK Slavia Praha 23
3 AC TJ Slovácká Slavia Uh.Hradiště 45,33   8 A. C. Sparta Praha 22,5
4 SSK Vítkovice, z.s. 43,33   9 TJ Sokol Kolín-atletika 21
5 AK ŠKODA Plzeň 33   10 TJ Sokol Hradec Králové 17

Zoom gallery

Ve 12:30 jsme se připravovali na 100m překážek, kde Toová Klára medailistka M ČR jednotlivců a Fialová Dominika také účastnice M ČR jednotlivců byly doplněny Dokulilovou Anetou. I zde byl předpoklad velice slušného bodového zisku. Nakonec se všechny 3 děvčata vyšvihly... Aneta si zaběhla nový osobáček, který znamenal 13. místo a jen kousiček od bodů... Domča si zaběhla vyrovnaný osobáček, 7.místo a 4body. Klára doběhla hodně těsně na 4. místě a pro klub výborných 7 bodů. Posun o další příčku nahoru...

1 AC TJ Slovácká Slavia Uh.Hradiště 58,33   6 ASK Slavia Praha 38
2 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 51   7 AK ŠKODA Plzeň 36
3 A. C. TEPO Kladno 48,5   8 TJ Sokol Kolín-atletika 34
4 SSK Vítkovice, z.s. 43,33   9 A. C. Sparta Praha 22,5
5 Atletika Poruba z.s. 42,33   10 TJ Sokol Hradec Králové 18

Po překážkách následovalo finále na 60m, kde jak Klára tak Domča měli svůj start. K nim se přidala Melča. Melča se zlepšila a novým osobáčkem 8.20 byla na 2.místě (3body) v B finále. Na Kláře a Domči bylo vidět, že ještě nejsou úplně zregenerované po 100m př (Kláru navíc trápil zadní stehenní sval) a na tom běhu to bylo trošku vidět. Klára skončila na 3.místě (2body) B finále a Domča na 5. místě B finále. Zde jsme čekali trošku více bodů, ale postupový klíč do A a B finále není optimální... bohužel pravidla jsou pravidla....

1 AC TJ Slovácká Slavia Uh.Hradiště 66,33   6 SSK Vítkovice, z.s. 43,33
2 AK ŠKODA Plzeň 56   7 ASK Slavia Praha 38
3 A. C. TEPO Kladno 55,5   8 A. C. Sparta Praha 37,5
4 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 51   9 TJ Sokol Kolín-atletika 34
5 Atletika Poruba z.s. 47,33   10 TJ Sokol Hradec Králové 19

Mezi 13:15 a 13:30 začínaly další tři disciplíny - 300m, výška, disk. Na 300m jsme docela dost sázeli. Schneeberger Melanie a Fistrová Adéla nás nezklamaly, ba naopak. I ve velmi nepříznivém počasí Melča zaběhla svůj hodně vysoký standard pod 42 sekund! A Adéla běžela ve vyrovnaném osobním rekordu. Melča celkově na skvělém 2.místě a 9 bodů, Adéla na výborném 4.místě a 7bodů. Ve výšce jsme měli Homolkovou Valentýnu a dle skočených výkonů to vypadalo někde na 9-11 místo. Je potřeba říci, že nám přálo i počasí, kdy Valča i fakt v "hnusném" dešti, velkém větru a zimě zvládala vše velmi bravurně. Ostatní děvčata, které měly skočeno více odpadaly jako "hrušky". Pro Valču to znamenalo celkové velmi nečekané překvapení - 4. místo a 7 bodů. V disku nastoupila Bártová Daniela. Před týdnem si zlepšila osobáček na skvělých 30metrů a tak jsme doufali, že se jí zadaří i zde a budou nějaké body navíc :-). Bohužel už byla dlouho na dráze a zima, déšť zrovna diskařům moc nepomáhá (kruh plný vody klouže..., disk klouže apod..). Danča skončila bohužel mimo bodované pořadí. I tak se tabulka začala vyjasňovat... a my poprvé nutno podotknout, že jen na chvíli na virtuální medailové příčce...

1 AC TJ Slovácká Slavia Uh.Hradiště 87,83   6 SSK Vítkovice, z.s. 62,08
2 AK ŠKODA Plzeň 72,25   7 TJ Sokol Kolín-atletika 62
3 Atletika Poruba z.s. 70,33   8 A. C. Sparta Praha 53,5
4 A. C. TEPO Kladno 69,25   9 ASK Slavia Praha 38,75
5 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 69   10 TJ Sokol Hradec Králové 31

Zoom gallery

Zoom galleryNyní jsme byli na medailových pozicích!!! Jenže před námi ještě dalších 7 disciplín!!! Následovalo 1 500m př (tzv. steeplechase), 200m př a koule. Na delší překážky se vydala Březná Gabriela, na kratší Dokulilová Aneta a v kouli Bártová Daniela. Gabka byla na 1500m př také na M ČR jednotlivců a je třeba říci, že zde na družstvech to Gabce i k extrémnímu počasí, nebo právě proto, protože Gabka je bojovnice... sedlo mnohem více. Výborné 4. místo a 7 bodů. Anet byla zase účastnicí M ČR jednotlivců na 200m př. Také Anet se zde dařilo více..., že by potrénovala ;-)... Celkové 7.místo a 4 body pro družstvo. Danča byla očividně již hodně promrzlá za celý den na dráze a koule jí vůbec nevyšla dle jejích představ. V pořadí to bohužel na body nestačilo. V tabulce je vše pořád ještě hodně otevřené... mezi druhým a osmým místem pouhých 10,5 bodů!

1 AC TJ Slovácká Slavia Uh.Hradiště 106,33   6 TJ Sokol Kolín-atletika 79,5
2 A. C. TEPO Kladno 88,25   7 SSK Vítkovice, z.s. 78,08
3 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 86   8 ASK Slavia Praha 77,75
4 AK ŠKODA Plzeň 85,25   9 A. C. Sparta Praha 62,5
5 Atletika Poruba z.s. 81,33   10 TJ Sokol Hradec Králové 39

Poslední dvě individuální disciplíny byly 150m, kde nás zastupovaly Fialová Dominika a Toová Klára. V běhu na 1 500m nás zastupovala Bienieková Natálie. Běh na 150m byl trošku otázkou... obě děvčata za sebou již měly 3 závody a toto byl již čtvrtý... v tom počasí docela hodně... Děvčata šly, ale na krev a zvládly to opravdu dobře! Klára získala za 6.místo 5 bodů a Domča za 8.místo 3 body. Natka na 1 500m běžela seč jí síly stačily a velmi dobrým posledním kolem získala 9. místo a 2 body pro družstvo. Stav před štafetama, nebyl úplně růžový..., ale na druhou stranu jsme věděli jakou sílu máme ještě ve štafetách na 4x60m a 4x300m, jistota tam, ale žádná nebyla. Říkali jsme si... zvládneme během posledních dvou disciplín stáhnout hrozivých 18 bodů na medailové příčky? O cca 15bodech jsme byli přesvědčeni, ale 18?! Tabulka před štafetami:

1 AC TJ Slovácká Slavia Uh.Hradiště 118,33   6 SSK Vítkovice, z.s. 89,08
2 AK ŠKODA Plzeň 109,25   7 TJ Sokol Kolín-atletika 83,5
3 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 109   8 ASK Slavia Praha 80,75
4 A. C. TEPO Kladno 95,25   9 A. C. Sparta Praha 75,5
5 Atletika Poruba z.s. 91,33   10 TJ Sokol Hradec Králové 44

Štafety na 4x60m pro nás znamenaly přínos skvělých 15 bodů! za 3. místo (Dokulilová A., Holšánová A., Vantuchová S., Březná G.) a 4. místo (Fistrová A., Petrová N., Válková E., Homolková V.) v celkovém pořadí. To nás sice na medailové pořadí nedostalo, ale ztrátu na medaili z propastných 18 bodů jsme snížili na 4 body!! Takže naděje žila dále... Tabulka po štafetách 4x60m a naděje žije!!

1 AC TJ Slovácká Slavia Uh.Hradiště 124,33   6 SSK Vítkovice, z.s. 100,08
2 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 113   7 ASK Slavia Praha 89,75
3 AK ŠKODA Plzeň 110,25   8 TJ Sokol Kolín-atletika 83,5
4 Atletika Poruba z.s. 106,33   9 A. C. Sparta Praha 78,5
5 A. C. TEPO Kladno 100,25   10 TJ Sokol Hradec Králové 46

Před štafetami na 4x300m jsme se rozhodli rozestavit děvčata, která již měla vše za sebou podél celé dráhy, tak aby prostě našim ještě bojujícím děvčatům fandila a vyhecovala je k výkonům na 120%!!! Ve štafetách na 4x300m byly 4 rozběhy. Naše A štafeta ve složení Fistrová A., Březná G., Válková N., Vantuchová S. doběhla na celkovém vynikajícím 2. místě a přidala nám 9 bodů. Jenže štafeta Plzně v následném běhu doběhla na celkovém 4. místě, což bylo 7 bodů. Tím jsme sice stáhli jejich náskok, ale pořád chyběly 2 body! Tabulka byla před posledním čtvrtým rozběhem úplně poslední disciplíny následující...

1 AC TJ Slovácká Slavia Uh.Hradiště 124,33   6 A. C. TEPO Kladno 104,25
2 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 121   7 ASK Slavia Praha 91,75
3 AK ŠKODA Plzeň 117,25   8 A. C. Sparta Praha 90,5
4 Atletika Poruba z.s. 115,33   9 TJ Sokol Kolín-atletika 86,5
5 SSK Vítkovice, z.s. 106,08   10 TJ Sokol Hradec Králové 46

Neskutečné nervy před poslední štafetovým rozběhem... ve kterém jsme měli B štafetu a Plzeň již další štafetu nepostavila... takže jsme věděli, že děvčata musí zaběhnout čas kolem 3:08,50 na to aby získaly 2 body a 3. místo... a tak jsme štafetu ve složení Schneeberger M., Zdražilová D., Vavrečková E., Gleňová V. hnali na každém metru celý běh jak to jen šlo... teď už běhali a fandili i trenéři. Teda oni fandili pořád, ale už i běhali :-), protože ta šance opravdu existovala! Jakmile děvčata doběhla do cíle, byly slyšet výkřiky jen porubských atletek a asi hlavně trenérů smile.gif, kteří věděli jaký čas by měl stačit...  děvčata zaběhly čas 3:05.01. To znamenalo celkové 6. místo a hlavně posledních 5 bodů do celkové skládačky družstev žákyň M ČR!

Finální pořadí tedy bylo:

1 AC TJ Slovácká Slavia Uh.Hradiště 124,33   6 A. C. TEPO Kladno 104,25
2 TJ Slezan Frýdek-Místek, z.s. 121   7 ASK Slavia Praha 91,75
3 Atletika Poruba z.s. 120,33   8 A. C. Sparta Praha 90,5
4 AK ŠKODA Plzeň 117,25   9 TJ Sokol Kolín-atletika 86,5
5 SSK Vítkovice, z.s. 106,08   10 TJ Sokol Hradec Králové 46

Úžasná atmosféra, úžasné výkony, zároveň u všech klubů byly i propady, kde s body počítaly a nebyly, jinde byly překvapení... a to k tomu patří, tím jsou tyto závody družstev speciální!

Obrovskou gratulaci posíláme všem děvčatům, která se tohoto republikového finále účastnila od jejich trenérů, vedení klubu a fanoušků našeho atletického oddílu.

Tohoto finále se účastily děvčata ve složení:

Daniela Bártová, Natálie Bienieková, Gabriela Březná, Aneta Dokulilová, Dominika Fialová, Adéla Fistrová, Vanessa Gleňová, Amálie Holšánová, Valentýna Homolková, Karolína Vajdová, Rozálie Kutějová, Eliška Vavrečková, Nina Petrová, Melanie Schneeberger, Vendula Matějková, Klára Toová, Ema Válková, Nina Válková, Sabina Vantuchová, Denisa Zdražilová

Zoom galleryZoom gallery

A jak dopadlo bodování o speciální dort, který bude předán na každoročním slavnostním ukončení atletického roku? Největším počtem bodů přispěla do celkového součtu a dort si převezme Bártová Daniela!! Moc gratulujeme!
Zoom gallery

Postup staršího žactva na Mistrovství Moravy a Slezska

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Sportovní třídy - Aktuality

Postup obou družstev staršího žactva na Mistrovství Moravy a Slezska

4.9.2019

Zoom gallery V úterý 3.9. 2019 se ve Frýdku-Místku konalo poslední 4.kolo družstev staršího žactva. V tomto kole se bojovalo o postup na MIstrovství Moravy a Slezska. Na MMaS postupují vždy jen tři nejlepší družstva děvčat a chlapců z kraje.

A jak jsme na tom byli před a po soutěži :-)?

Děvčata měla postup víceméně jistý díky náskoku z prvních třech kol. Jen bylo potřeba se zúčastnit a zkusit si po prázdninách nějaké ty disciplínky :-)...Děvčatům se poměrně po prázdninách dařilo a v daném kole se umístily na velice pěkném 3. místě. V celkovém pořadí to znamenalo udržení 1. místa v kraji a jasný postup na Mistrovství Moravy a Slezska, které se koná v neděli 15.9. v Uherském Hradišti.

Tabulka družstev dívek
Zoom gallery

U chlapců byla situace mnohem složitější. Dělili se před posledním kolem o třetí místo v kraji s Třincem. V tomto kole se tedy museli v pořadí umístit právě před Třincem. Úkol to nebyl vůbec jednoduchý, protože se chlapci přetahovali o každý bodík v každém kole... První podmínkou byla účast všech nominovaných atletů! Téměř u všech se to podařilo splnit a tak bylo potřeba zabojovat na dráze... Chlapi se snažili, ale i přes veškerou snahu se před štafetami drželi za třineckým družstvem. Třinec do štafet žádný tým nepostavil, my jsme postavili tři štafety a získali jsme důležitých 18 bodů. Ty ve výsledku znamenaly třetí místo v tomto kole a předskočení družstva Třince v tabulce kola. V celkovém pořadí to znamenalo osamostatnění se na třetím místě v kraji a postup na Mistrovství Moravy a Slezska.

Zoom gallery

Velkou pochvalu za včerejší závod si zaslouží všichni, kteří se účastnili a zabojovali... Víme, že tam byly u některých v průběhu závodu i bolístky, ale zvládli to a i díky tomu jedou obě družstva do Uherského Hradiště reprezentovat náš kraj na Mistrovství Moravy a Slezska.

Pořadí jednotlivých bodovačů družstva a s tím související boj o mega dort vítěze bodovací soutěže :-)
Zoom gallery

Zoom gallery

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 21

Včerejší návštěvy 22

Návštěvy tento měsíc: 300

Celkový počet návštěv: 168470