Školní speciální pedagog

Konzultační hodiny: je možno domluvit telefonicky, emailem

SPECIÁLNÍ PEDAGOG ZAJIŠŤUJE NA ŠKOLE SPECIÁLNĚ PEDAGOGICKÉ ČINNOSTI

• Diagnostické a intervenční činnosti
    • Identifikace žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, žáků s rizikem vzniku speciálních vzdělávacích potřeb.
    • Diagnostika speciálních vzdělávacích potřeb žáků (realizace vyšetření, dotazníků, pozorování, anamnézy).
    • Individuální (krátkodobá, dlouhodobá) či skupinová práce se žáky (reedukace specifických poruch učení).
    • Konzultace s pedagogy zaměřené na přípravu a vytvoření individuálního vzdělávacího plánu.
    • Konzultace s pedagogy a rodiči zaměřené na průběžné vyhodnocování navržených podpůrných opatření pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami.
    • Průběžná komunikace a kontakty s rodinou žáka se speciálními vzdělávacími potřebami.
    • Speciálně pedagogické poradenské intervence a služby pro žáky, rodiče, pedagogické pracovníky školy.
    • Metodické a koordinační činnosti
    • Konzultace s pedagogy k přípravě a průběžné úpravě podmínek pro integraci žáků se zdravotním postižením ve škole.
    • Konzultace a přímé metodické činnosti pro pedagogické pracovníky školy.
    • Konzultace a přímé metodické vedení asistentů pedagoga ve škole.
    • Příprava a průběžná úprava podmínek pro integraci žáků se zdravotním postižením ve škole.
    • Koordinace speciálně pedagogické péče ve škole.
    • Kooperace se školskými poradenskými zařízeními a s dalšími institucemi a odbornými pracovníky.
    • Participace na vytváření školních vzdělávacích programů a individuálních vzdělávacích plánů.
    • Koordinace činnosti školního poradenského pracoviště (výchovný poradce, školní metodik prevence, třídní učitelé).
    • Koordinace činností asistentů pedagoga na škole